Údolí Val di Fassa nabízí celkem 7 propojených lyžařských oblastí, 6 snowparků a 210 km sjezdovek, kde velmi vítanými návštěvníky jsou děti. Na své si přitom přijdou i nároční lyžaři, kteří mohou pokořit černé sjezdovky Vulcano (Ciampac), Alberto Tomba (Catinaccio), Pra di Torri (Carezza), Aloch (Buffaure, kde trénuje italská reprezentace) nebo La Volata (Passo San Pellegrino).

Údolí Val di Fassa je jedinečné nádherným výhledem na známé dolomitské vrcholy. Se třemi skipasy je možné lyžovat kdekoli: skipas Val di Fassa/Carezza je platný na všech lanovkách a vlecích od Canazei až do Passo di Costalunga, skipass Alpe Lusia/San Pellegrino je platný v oblastech Moena, Alpe Lusia-Bellamonte, San Pellegrino-Falcade. A nakonec skipass Silver je permanentka, která umožňuje lyžování hned ve 4 lyžařských střediscích: Val di Fassa/Carezza, TreValli (Moena-Alpe di Lusia, Passo San Pellegrino, Falcade), Fiemme/Obereggen e San Martino di Castrozza/Passo Rolle.

Pokud toužíte strávit celý den na lyžích, v údolí Val di Fassa si můžete vybrat jeden z legendárních lyžařských okruhů, jako například Sellaronda, okruh Panorama, okruh mezi pevnostmi z první světové války nebo okruh Alpe Lusia/San Pellegrino. Večer si můžete zalyžovat na osvětlených sjezdovkách.

Pro milovníky běžeckého lyžování je v údolí vyhlášený běžecký okruh Marcialonga a ve vyšší nadmořské výšce více než 45 km dokonale upravených tratí. Pro příznivce snowboardingu je zde 6 snowparků pro maximální zábavu.

Rodiny s dětmi zde naleznou celou řadu speciálních služeb, sjezdovky pro děti, dokonale vybavené zábavné parky na sněhu a lyžařské školy s odbornými instruktory.

Zimní dovolená v údolí Val di Fassa není jen sport, ale i odpočinek na slunečných terasách u horských chat, vynikající místní kuchyně, poznávání ladinské kultury, relaxace u bazénu nebo v jednom z mnoha veřejných nebo hotelových wellness center.

Ve znamení hudby

Lyžařská sezóna 2019/20 v údolí Val di Fassa začne 30. listopadu a od 5. prosince pak budou v provozu všechny areály včetně okruhu Sella Ronda.

Sezóna bude ve znamení hudby - hned v prosinci čekají návštěvníky hudební akce v těchto areálech:

  • 7. až 8. prosince - Ciampac
  • 14. až 15. prosince - Cattinaccio
  • 21. až 22. prosince - Passo San Pellegrino

Od 21. března do 11. dubna se pak uskuteční mega tour 10 koncertů na horských chatkách s výtečnou gastronomií, doprovozenou parádní muzikou.

Novinky 2019/20

Mezi lyžařskými novinkami se návštěvníci mohou těšit na posílené zasněžování, které pokrývá už 95 % sjezdovek.

Na vrcholu Col Margarita s úžasných výhledem z 2 514 m n. m. je nově postavená horská chata.

Stále poměrně čerstvou novinkou je i vodní a relaxační centrum QC Terme Dolomiti s atrakcemi na ploše 4 000m2 - unavené lyžaře občerství vířívky, sauny či termální bazény.

Více informací najdete na www.fassa.com!