2.3.2008

POKUD JEŠTĚ NEMÁTE NA BŘEZEN ŽÁDNÉ PLÁNY, NEZAPOMEŇTE, ŽE OD 8. DO 15 BŘEZNA PROBÍHÁ V AROSE ČESKÝ FLYING DOG SNOWBOARD KEMP.

Nedejte nic na počasí, které vládne tady u nás a užijte si sněhu, jako by se za okny chumelilo!

V Arose si zajezdíte až do 13. dubna.


29.1.2008

Na jednu stranu to tak je. Pořádá se zde každoročně Humor festival, lety v balónu, závody koní na sněhu, na svahu potkáte obrovského nafukovacího Mickey Mouse a při projezdu kolem kostelíka se hřbitovem vám může ukápnout z té krásy nejedna slzička. Pokud jste golfoví nadšenci, tak se zde můžete účastnit zimního turnaje na sněhu.

Na druhou stranu se tento rodinný charakter snaží narušit česká snowboardová parta, která napomáhá zvýšit lokální snowboardovo - freeskiingové povědomí. Starají se o místní snowpark a připravují nejednu snowboardovou událost. Usadili se v malé vesnici před Arosou, kde si postavili vlastní snowpark s necelou desítkou překážek, připraveno je osvětlení pro noční ježdění, gril a pro diváky kotlík se svařákem.

Loni se jel v Arose závod FIS světového poháru v halfpipe a každoročně se zde koná závod série TTR Chill and Destroy (slope style), který je naplánován na 16.2.2008, takže o kvalitu místního snowparku je dobře postaráno.

Letos se snowboardových akcí v Arose bude konat o něco více. Některé z nich jste bohužel již propásli, jako třeba Mini Shred Park Opening za chalupu ve vesnici Langwies. Ale nezoufejte, budou další. Jeden místní obchod pravidelně pořádá na jednom zapadlém místě v kopcích akci s názvem Chill and Grill a grilovačka za LTB boarding housem je téměř na týdenním rozpisu.  Na druhý týden v březnu je naplánovaný druhý ročník Flying Dog Snowboard Campu a po celou zimu zde probíhá testování snowboardů LTB.

První týden v lednu sem zavítal nekompletní LTB-Salebra Team a brzy si budete moct přečíst respektive prohlédnout report z této akce.

Pokud se rozhodnete do Arosy vyrazit, nezapomeňte před odjezdem zkontrolovat webové stránky téhle české party www.snowcamp.cz a dovíte se více nejen o plánovaných akcí, ale i aktuální info o sněhu a počasí nebo můžete jen shlédnout galerii freeride a udělat si tak obrázek o tom, jak se dá na místních svazích zaprášit.

Všechny oficiální akce naleznete na stránkách resortu www.arosa.ch nebo www.arosabergbahnen.ch

A tady ještě pozvánka na jednu z akcí z produkce Flyig Dog:

Nový obrázek