Na své si tu přijdou všichni – rodiny, milovníci pěší turistiky i bikeři. Rodiny s dětmi se mohou vydat například na horu Kodok, na „Čertovskou říčku“ nebo na stezku v korunách stromů s visutým mostem, kterému se přezdívá „alpský Golden Gate“. Srdce milovníků pěší turistiky zaplesá při představě 400 km značených turistických tras. Zkušení turisté otestují své limity na túře „Seven Summits“ – tato trasa měří téměř 24 km a vede přes nejvyšší vrcholy v údolí Glemmtal, je tak vhodná pro zocelené individualisty a alpinisty v dobré fyzické kondici. Bikery si zase získá 400 km cyklotras v regionu. Ať už máte rádi maraton, freeride nebo preferujete elektrokola, na všechny cyklistické nadšence čeká pět lanovek s možností transportu kol i nesčetné single traily, downhilly a akrobatické prvky pro začátečníky i profesionály. Při plánování dovolené nezapomínejte na oddech – tradiční horské chaty a moderní restaurace přímo zvou k odpočinku a posilnění se. Můžete i přespat! V regionu Saalbach Hinterglemm si můžete vybrat mezi útulnými horskými chatami, komfortními hotelovými pokoji, moderními prázdninovými byty a cenově výhodnými hostely – záleží jen na vašich preferencích a rozpočtu.

Mekka bikerů a eldorádo pro milovníky elektrokol

Svou přezdívku „Mekka bikerů“ získal region především díky pestré nabídce pro milovníky horských kol. Celou oblast protkává 400 km značených cyklotras všech stupňů obtížnosti, které splní všechna vaše přání. Výjimečná infrastruktura a rozsáhlá nabídka trailů – to vše dělá z našeho regionu ráj pro všechny nadšence do cyklistiky, ve kterém si přijdou na své ti, kdo touží po přírodních horských cestičkách, i ti, kdo chtějí raději vyzkoušet delikátní single traily a trasy v bike parcích pro začátečníky i zkušené jezdce. Srdce rekreačních cyklistů a fanoušků maratonu zaplesá nad pestrou nabídkou túr na horských kolech. V kombinaci s bike parkem v sousedním Leogangu tvoří bikerské eldorádo, které nemá v rakouských Alpách konkurenci.

Turistický ráj pro rodiny

Za sedmero horami a za sedmero řekami se nad Saalbachem tyčí jeden vrcholek, Kolhmais, a tam už na děti čeká malý klaun Montelino a jeho chytrá sova, kteří s Vašimi dětmi vyrazí na Montelinovu zážitkovou trasu, túru, při které budou děti hledat klaunovy ztracené hračky. Po cestě od horní ke střední stanici lanovky děti řeší zábavné úkoly na 13 zastávkách. Další oblíbenou atrakcí pro děti je Montelinovo vodní hřiště, kde se velcí i malí návštěvníci mohou osvěžit a zároveň si užít spoustu zábavy. Deníček k řešení úkolů můžete získat bezplatně na dolní stanici lanovky na Kohlmais. Vyplatí se i návštěva Montelinova krmení divokých zvířat. Dřevěný jelen v nadživotní velikosti nadchne všechny milovníky lezení a v dalším průběhu cesty můžete pozorovat srnky, jeleny a koloušky při pastvě nebo pravidelném krmení. Monteliniho horolezecké hřiště na Zwölferkogelu nadchne děti skvělými atrakcemi, jako je lezecká stěna, dětská lanovka, nový slackline parkur a mnoho dalšího.

U horní stanice lanovky na Reiterkogel na vás čeká hora Kodok, pestrý zážitkový svět pro malé hledače pokladů a dobrodruhy. Lstivý skřítek ukradl klaunovi Montelinu, maskotovi regionu Saalbach Hinterglemm, kouzelnou čapku. Tu mají vaše děti na Kodoku najít, k čemuž musí vyřešit deset složitých hádanek. Kdo dokáže do deníčku získat kouzelné heslo, dostane na dolní stanici lanovky speciální nálepku a může se zúčastnit soutěže.

Divoká voda, přírodní prameny a zážitkové koupaliště

Canyoningový parkur na konci hinterglemmského údolí, to je lahůdka pro aktivní obdivovatele přírody. Vede divokou soutěskou a pro odvážné, ale zároveň opatrné návštěvníky představuje tu pravou cestu. Čistá pramenitá voda v „Čertovské“ říčce na konci údolí zase nadchne malé i velké obojživelníky. Tento velkolepý vodní zážitkový park uchvátí děti i dospělé herními a wellness stanicemi. Přímo u „Čertovské“ říčky na horské louce Lindlingalm se nachází Schnitzův zážitkový park, který je celý věnován elementu dřeva. Kreativní atrakce a Schnitzův workshop každý týden návštěvníky naučí, co všechno je ze dřeva možné vyrobit.

Na zážitkovém koupališti kapitána Hooka se budou stejně dobře cítit mladí i starší. Koupaliště s vodní plochou 1.000 m2 a divokou řeknou, dětským brouzdalištěm, tobogánem a Kneippovými chodníky okolo panoramatické restaurace na palubě lodi kapitána Hooka slibuje chladivé osvěžení i za horkých letních dnů.

Konec údolí: lanový park a visutý most „alpský Golden Gate“

Jen kousek od Schnitzova zážitkového parku věnovaného dřevu a canyoningového parkuru se nachází největší lanový park v Evropě a už se těší na nebojácné návštěvníky, kteří se odváží vyzkoušet nejdelší visutý most v Evropě. Nejnovější atrakcí je od června 2016 Jump & Slide Park. Až osm metrů vysoké skokánky a různé skluzavky (např. potrubní skluzavka) s dopadem vysokých nafukovacích matrací (až 2 metry) – naši architekti nikdy neusínají na vavřínech. Toužíte se dotknout nebe? Pak musíte otestovat stezku v korunách stromů s mostem, kterému se přezdívá „alpský Golden Gate“. Za 200 metrů dlouhým visutým mostem následuje krátká okružní trasa (800 metrů) z masivního modřínového dřeva. Ta vás po schodech a můstcích zavede postupně stále výš a výš až ke korunám stromů.

Nepřekonatelná: Karta „Joker Card“

S kartou „JOKER CARD“ získají hosté mnoho výhod, především bezplatné využití lanovek, díky kterým se dostanou k nabídce volnočasových aktivit na okolních horách, od tras pro horská kola až k tematickým pěším túrám. Milovníky sportovního vyžití potěší možnost bezplatného využití tenisových kurtů a koupaliště. Nabídka karty zahrnuje i pěší túry s průvodcem a turistický autobus v Saalbachu Hinteglemmu.

Přehled služeb:

 • neomezené využití lanovek s letním provozem v regionu Saalbach Hinterglemm
 • každý den jízda na vrchol v Leogangu
 • Montelinova zážitková trasa, hora Kodok a výprava za klaunovou ztracenou čapkou na Kodoku
 • BLUE & PRO Line na Reiterkogelu
 • lanovka X-Line na Schattberg a Milka Line na Kohlmais, Z-Line na Zwölferkogel
 • tenisové kurty v Saalbachu Hinterglemmu
 • vlak na konec údolí a atrakce „Čertovská“ říčka
 • turistický autobus v regionu Saalbach Hinterglemm
 • zážitkové koupaliště kapitána Hooka v Saalbachu
 • 10 túr s průvodcem každý týden
 • Tematická trasa „Léčivé bylinky a alpská květena“ na Reiterkogelu, okružní trasa „Heimat-Rundweg“ na Zwölferkogelu
 • muzeum diapozitivů, regionální/lyžařské muzeum
 • další atraktivní slevy u našich partnerů

Provozní doba lanovek v letní sezóně:

 • lanovka na Reiterkogel: 10. 05. – 28. 10. 2018
 • lanovka Schönleitenbahn: 31. 05. – 07. 10. 2018
 • lanovka X-Press na Schattberg: 16. 06. – 30. 09. 2018
 • lanovka na Zwölferkogel: 07. 06. – 10. 06. 2018, 16. 06. – 30. 09. 2018

Více na www.saalbach.com