Na prvním corneru (skoku do zatáčky) však, tísněn ostatními jezdci, udělal chybu, skočil příliš vlevo a příliš daleko. V letu se ještě špičkou svého prkna dotkl Američana, ale „nevešel“ se bohužel do následné klopené zatáčky Závod tím pro něj okamžitě skončil. V konečném pořadí mu patřila 18. pozice a cenné body do seriálu SP, ve kterém je momentálně na 12. příčce.

David Bakeš, který již v kvalifikaci na minulý světový pohár ve švýcarském Leysinu (8.příčka) ukázal, že klepe na dveře světové SBX špičky dnes dokázal, že definitivně „vešel“ . V Dnešních finálových jízdách předváděl neuvěřitelné starty a po první rovince za sebou nechával hvězdy jako Sivertsen-NORSKO (vítěz 1. SP této sezony) i Wescot-USA (vítěz OH). V první jízdě vedl až do cílového skoku, na kterém byl po malé chybě předjet norskou raketou. V druhé jízdě si pak dojel pro přesvědčivé vítězství. V další jízdě, v semifinále, byl zatlačen po startu na vnitřní tyč první klopené zatáčky, ztratil rychlost a zařadil se na poslední místo jedoucí čtveřice. Trpělivě vyčkával ve střední točivé pasáži na předem naplánovaný útok. Ten započal v poslední klopené zatáčce před pozvolnou asi 200 metrovou pasáží. David v té chvíli ztrácel na jezdce na 2.(postupovém) místě  více než 15 metrů. Díky skvělé  práci na terénních překážkách předjel nejprve kličkujícího Itala, čímž byl znatelně přibržděn, a na 2. místě jedoucího Nata Holanda (trojnásobný vítěz X-Games) nedosáhl jen o pár decimetrů.

V malém finále, ve kterém se jelo o  5. až osmou příčku však došly Davidovi síly, upadl a cílem projel na 4. pozici. V dnešním závodě tedy obsadil skvělé 8. místo, které je nejen jeho nejlepším umístěním v závodní kariéře, ale také ukázal skvělou formu před dalšími závody SP v Japonsku. V průběžném pořadí SP se dnešním skvělým výkonem posunul na 22. pozici.

Mgr. Marek Jelínek – trenér SBX reprezentace ČR

Další informace najde na stránkách jezdců : www.davidbakes.cz, www.michalnovotny.cz