Stöckli WRT-ST

aprostou novinkou v letošní kolekci je závodní model Stöckli WRT-ST. WRT – Worldcup Racing Team, to už hovoří za vše. Lyže, které v sobě snoubí to nejlepší ze speciálek určených pro slalom i obří slalom, jsou neuvěřitelnými univerzálkami se závodním duchem pro všechny sportovní a výkonnostně zaměřené jezdce. V kolekci je najdeme hned ve dvou délkách. Kratší varianta 162 cm se blíží více slalomce, delší verze 172 cm se 14,8 metry poloměru naopak inklinuje k obřačkám. Na středu mají pouhých 66 mm, což je předurčuje pro dobře technicky vybavené lyžaře, kteří se nebojí tvrdých svahů, rychlých reakcí a využijí závodní krojení lyží k rychlým přehraněním a jízdě plné agresivity. Na modelu WRT-ST jsou použity zásadní technologie, které najdeme i na všech závodních modelech značky. Sendvičová konstrukce SST (Sandwich Sidewall Technology) se drží osvědčeného postupu stavby závodních lyží a dává WRT-ST do vínku výborné držení na ledě, optimální průhyb, ale také dlouhou trvanlivost. Technologie FEC (Full Edge Contact) naopak pracuje s osvědčeným rozšířením špičky a zásadně usnadňuje zahájení oblouku a kontakt hrany lyže v průběhu oblouku. Delší varianta 172 cm disponuje stejnou technologií i v patce lyže, stejně jako třeba obřačky Stöckli Laser GS.

Stöckli Laser MX

Novinkou mezi lyžemi určenými dobrým lyžařům je i model Stöckli Laser MX, který je orientován zejména na sportovně zaměřené ženy a dívky. A není to jen otázka líbivého designu, ale zejména konstrukce, která je něžnému pohlaví uzpůsobena. Na vývoji modelu se podílela i legenda Světového poháru v alpském lyžování Tina Maze a sama nové Laser MX s oblibou používá. Lyže jsou vyráběny ve čtyřech kratších délkách (144, 150, 156 a 162 cm), které budou vyhovovat právě ženám. Větší vykrojení dává lyžím do vínku snadnou ovladatelnost, stejně jako lehké dřevěné jádro, na jehož konstrukci byly použity dřeviny jako balsa a fuma. Typická sendvičová konstrukce je dále obohacena o nejlepší technologie jako FEC nebo SOFTFLEX, která velmi usnadňuje průhyb lyží a je používána na všech dámských modelech značky.

Ilka Stuhec je zpátky

Potěšující zprávou a zároveň novinkou je návrat legendy Světového poháru v alpském lyžování, Slovinky Ilky Stuhec. Řady závodního týmu Stöckli rozšířila před sezónou 2016/2017, která byla v její kariéře také tou historicky nejlepší. Šest vítězství ve Světovém poháru završila nakonec ziskem malého křišťálového globu za celkové prvenství v disciplíně sjezd a ve švýcarském Sv. Mořici přidala ještě titul mistryně světa. Dobře rozjetý vlak zastavilo před následující sezónou zranění kolene, ale nyní je Ilka zpátky a opět na Stöckli, které ji v královské sezóně vynesly až na úplný vrchol.

Oblečení Stöckli

V letošní sezóně přichází švýcarská značka Stöckli i s rozsáhlou kolekcí oblečení pro dámy i pány. Stejně jako jsou lyže Stöckli vyráběny ve Švýcarsku, ani výroba oblečení neopustila Evropu, což se pozitivně projevuje nejen na kvalitě zpracování. Základem kolekce jsou použité strečové materiály Gelanots a Amaterrace. Obě membrány se vyznačují vysokou hodnotou vodního sloupce 20 000 mm a velmi dobrou prodyšností 20 000 g/m2/24 h (u materiálu Amaterrace dokonce 30 000 g/m2/24 h).
K zateplení lyžařského oblečení jsou použity vybrané materiály Primaloft, nebo peří od firmy Happy Goose. Široká nabídka oblečení je rozdělena do několika kolekcí, které korespondují i s designem a výkonnostním určením kolekce lyží. K lyžím WRT – ST tak můžete zvolit kolekci oblečení WRT, k závodním modelům LASER se naopak hodí oblečení RACE LINE.