Přesto se více než polovina respondentů vyjádřila, že stěžejním pocitem při lyžování je pro ně adrenalin. Rychlost, jízda po hraně, akcelerace, náklon, riziko. Všem těmto pocitům začali v Salomonu říkat „The Blast“ a stejné jméno dostala i nová kolekce lyží určených pro lyžování na upravených sjezdovkách.

Podle instruktorů lyžování zvládne opravdu sportovní jízdu po hraně z oblouku do oblouku pouhých 10 % klientů lyžařských škol. Pro ostatní jsou pocity shrnuté pod slůvko „blast“ (výbuch, nápor) dosažitelné jen částečně nebo vůbec. Salomon se zaměřil na to, aby kýžený pocit z vyplavení adrenalinu při jízdě po hraně přinesl i těm běžným lyžařům, kteří nejsou dostatečně technicky vyspělí. Pro nadcházející sezonu představuje technologickou novinku „Edge Amplifier Technology“, která zásadně zlepšuje zahájení oblouku po hraně, ale i držení lyží na tvrdém povrchu. Novinku najdeme na všech nových modelech kolekce S/Race a S/Max.

S/Max

Název S/Max známe již z minulých kolekcí. Lyže určené pro milovníky upravených tratí, kteří hledají univerzální celodenní materiál, přichází letos pod názvem S/Max Blast. Kromě novinky Edge Amplifier, dvou kolejnic, které chytře distribuují tlak po celé aktivní hraně lyže a mezi které je usazena deska s vázáním, disponují celodřevěným jádrem podpořeným dvěma titanalovými pláty. Tedy standardní konstrukce, se kterou se setkáváme u všech závodních lyží. Novinkou jsou ale i zcela nové boty S/Max 130. Všechny lyžařské boty z kolekce S/Max a S/Race letos přichází na trh s novou konstrukcí Core Frame. Jedná se o spojení vnitřního rámu, který botu vyztužuje, a velmi tenkého plastu, který se následně lépe tvaruje. Výsledkem jsou velmi lehké lyžařské boty, ale také nová technologie individuálního tvarování skeletů, která trvá pouhých deset minut. Nové S/Max 130 také disponují unikátními vnitřními botičkami. Nové provedení beze švů zásadně přispívá k celkovému komfortu.


Salomon S/Max Blast: Zásadní novinkou je tzv. Edge Amplifier, zvýšené bočnice, které chytře distribuují tlak po celé aktivní hraně lyže

S/Race

Ani označení Race není fanouškům Salomonu neznámé. Letošní novinka pod názvem S/Race Rush nahrazuje dosavadní úspěšné výkonnostní univerzálky X-Race. Koncept „jedné lyže“, jejíž vlastnosti se mění pouze v závislosti na zvolené délce, zůstává, stejně jako označení SL v kratších a GS v delších verzích. Novinkou je ale jednoznačně technologie. Použitý Edge Amplifier spolupracuje s deskou P79 a závodním vázáním X12 TL. Jeho stěžejní části jsou kovové a díky menší náchylnosti k deformaci mnohem lépe přenáší tlak a lyžařovy impulsy na lyže. Deska P79 je nižší pod patou, což má významný vliv na agresivnější zahájení oblouku po hraně.


Nové Salomon S/Race Rush navazuje na koncept „jedné“ výkonnostní lyže, jejíž vlastnosti se mění v závislosti na zvolené délce a nese označení SL v kratších a GS v delších verzích. Technologie Edge Amplifier ji posouvá do nové dimenze, co se týče celkového pocitu z lyžování.


K výkonnostním lyžím S/Race patří i nové lyžařské boty S/Max Carbon. Konstrukce Coreframe pracuje s vnitřním karbonovým rámem a velmi tenkým plastem ve zbytku skeletu. Samozřejmostí je individuální tvarování novou a rychlejší technologií Custom Shell HD, fascinující je naopak velmi nízká hmotnost bot.