Horský masiv Dolomit patří mezi oblíbené destinace lyžařů z celého světa. Na milovníky lyžování zde čekají široké sjezdovky, třpytivý sníh, křišťálově čistý vzduch a panoramata, které nemají jinde obdoby.

V oblasti Eggental potěší náročné lyžaře středisko Obereggen, které nabízí 48 km sjezdovek včetně šesti černých, které jsou sdružené ve výzvě Latemar Sixpack.


Copyright: Obereggen AG/Paolo Codeluppi

Jedinečný je i skiareál Carezza pyšnící se nejdelší sjezdovkou v údolí Eggental. Areál Carezza je velmi vyhledávaný i rodinami s dětmi, protože více než polovina jeho sjezdovek je označena modrou barvou, takže si lyžování užijí i začátečníci či příležitostní lyžaři. Nezapomeňte vyzkoušet Výzvu krále Laurina a změřte si rychlost na Pra di Tori u vleku Le Pope.

Obě zmíněná střediska, Obereggen i Carezza, se nacházejí 20 minut jízdy od jihotyrolského hlavního města Bolzano/Bozen a jsou navíc součástí největšího lyžařského komplexu v Evropě s názvem Dolomiti Superski. Tento komplex v sobě spojuje celkem 12 lyžařských středisek a dohromady nabízí více než 1 200 km sjezdovek. Lyžaři se sem proto rádi vracejí, jelikož vždy mohou objevovat nové trasy, sjezdovky a užívat si krásných alpských výhledů. Na své si přijdou i milovníci nočního lyžování, které je k dispozici v úterý, čtvrtek a pátek od 19 do 22 hodin.

Areály Obereggen a Carezza dohromady nabízejí dohromady téměř 90 km dokonale upravených sjezdovek, návštěvníky nadchnou také díky úchvatným výhledům na dolomitské masivy Rosengarten a Latemar. K oddychu tu budou moci využít více než 30 znamenitých horských chat a tři michelinské restaurace.

Na svazích Latemaru můžete obdivovat architektonickou ikonu - designovou horskou chatu Oberholz. Novinkou Obereggenu je moderně pojatý bar Loox, situovaný přímo u nástupních stanic lanovek v Obereggenu. Prostorná budova předvede, jak současná architektura dokáže spojit luxusní eleganci s krajinou „luxusních“ Dolomit.


Moderní chata Oberholzhütte v Obereggenu je architektonickou libůstkou
Copyright: Obereggen AG/Paolo Codeluppi


Stavitelskou lahůdkou je také nově vybudovaná kabinková lanovka König Laurin v oblasti Carezza, jejíž podzemní horní stanice ve výšce 2 337 m, navržená renomovaným jihotyrolským architektem Wernerem Tschollem, bude „neviditelná“. Stanice se totiž nachází ve strmém svahu v blízkosti skalních stěn masivu Rosengarten a nesmí rušit tamní panorama.


Copyright: IDM Südtirol/Alex Filz


S moderní architekturou, nenarušující okolní prostředí, souvisí i další ohledy na životní prostředí. Carezza se od r. 2019 snaží o energeticky efektivní provoz a díky pečlivě zmapovanému terénu a měření sněhu pomocí GPS se podařilo ušetřit zhruba 25 % pohonných hmot. Carezza se připojila k alianci klimatické neutrality, jejímž cílem je dosáhnout do r. 2025 uhlíkové neutrality.

Hotely v Obereggenu jsou zase vyhřívané výhradně obnovitelnou energií.


Více na: www.eggental.comCopyright: Obereggen AG/Antie Braito