Stöckli je švýcarská rodinná firma. I přes svůj roční obrat téměř 70 milionů švýcarských franků si dokázala udržet vysokou kvalitu, exkluzivní image, ale hlavně značku Made in Switzerland. Stöckli je jedna z mála lyžařských firem, která namísto přesunu výroby do Asie loni investovala do stavby nové továrny ve Švýcarsku a svoji výrobu drží doma v Malters. Jistě to je dražší cesta, jenže dohled nad kvalitou přímo doma je k nezaplacení. Spokojenost zákazníků je pak vidět všude, nejen na běžných sjezdovkách, ale i ve stoupajícím zájmu závodníků Světového poháru. Jména Viktoria Rebensburg, Tina Maze, nebo Ilka Stuhec, která rozšířila závodní tým Stöckli v sezóně 2016/2017 a hned vyhrála šest závodů ve Světovém poháru a získala malý křišťálový globus, hovoří sama za sebe.

Kolekce lyží 2018/2019

Letošní kolekce Stöckli přináší na trh hned několik novinek. V kategorii závodních lyží FIS Racing je to kromě nových skicrossových Laser SX FIS, které jsou se svými 27 metry určeny zejména pro vrcholné závody, hlavně model Laser WRT-ST, jenž v sobě snoubí to nejlepší ze speciálek určených pro slalom i obří slalom a pro všechny sportovní a výkonnostně zaměřené jezdce je ideálním univerzálem. V kolekci ho najdeme hned ve dvou délkách. Kratší varianta 162 cm se blíží více slalomce, delší verze 172 cm se 14,8 metry poloměru naopak inklinuje k obřačkám.

Mnoha novinek se ale dočkáme i v řadě sportovních lyží Racing. Nové konstrukce Turtle Shell Racing se dočkaly oblíbené univerzálky Laser SX. Ty navíc mají i zcela novou rozšířenou špičku FEC, která napomáhá snadnějšímu a rychlejšímu zahájení oblouků.

Oběma technologickými novinkami disponují i další stálice v kolekci, které se v letošní sezóně dočkaly mnoha úprav. Sportovní univerzálka Laser CX má nyní mnohem rychlejší zahájení oblouku, oblíbený allmountain Laser AX má navíc ještě nové lehké jádro Light Core, které mu propůjčuje mnohem více agility při zachované stabilitě.

Lehké jádro je i doménou zcela nového modelu Laser MX, historicky prvních lyží v řadě Laser konstruovaných speciálně pro ženy. Na jejich vývoji spolupracovala i legenda závodního lyžování Tina Maze, na trh nakonec přichází velmi hravá, lehká a sportovní lyže s tradiční kvalitou řady Laser.

Novou tvář i technologie dostaly pro letošní rok i ekologicky zaměřené univerzálky O Tree a dámská varianta O Tree Motion. Nové modely O Tree jsou zase o 15 % vstřícnější k životnímu prostředí díky použitému bambusovému laminátu a přírodnímu kaučuku. Tyto materiály jsou dále doplněny o ušlechtilý kov a břidlici a dávají lyžím O Tree jednoduchou ovladatelnost a skvělou pružnost.

Oblečení k lyžím

Nová rozsáhlá kolekce nabízí lyžařské oblečení pro dámy i pány a kopíruje svým designem, určením i provedením kolekci lyží. K lyžím WRT-ST tak můžete zvolit kolekci oblečení WRT, k závodním modelům LASER se zase hodí oblečení RACE LINE. Základem kolekce jsou použité strečové materiály Gelanots a Amaterrace. Obě membrány se vyznačují vysokou hodnotou vodního sloupce 20 000 mm a velmi dobrou prodyšností 20 000 g/m2/24 h (u materiálu Amaterrace dokonce 30 000 g/m2/24 h). K zateplení jsou použity vybrané materiály Primaloft, nebo peří od firmy Happy Goose. Důležité je, že stejně jako jsou lyže Stöckli vyráběny ve Švýcarsku, ani výroba oblečení neopustila Evropu, což se pozitivně projevuje nejen na kvalitě zpracování.