S GOPASSem si můžete zakoupit skipasy už i v Rakousku! Nezapomenutelnou lyžovačku si můžete užít jen za 29,90 euro za den.

Od října členové zákaznického programu GOPASS můžou provětrat své lyže nebo snowboardy i na jediném ledovci v Korutanech. Společnost TMR podepsala 9. října dohodu o spolupráci s Mölltaler Gletcherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, na základě které může prostřednictvím svého prodejního online kanálu GOPASS prodávat skipasy do lyžařského střediska Mölltaler Gletscher a jeho sesterského střediska Ankogel – Mallnitz.


Výhodné nabídky do rakouských Alp

Víc než 1,13 mil. klientů ze Slovenska, Čech a Polska registrovaných v GOPASSu tak bude dostávat výhodné nabídky na lyžování už i do rakouských Alp. „Dohoda o spolupráci s rakouskými středisky je významným mezníkem v našem podnikání. Registrovaní členové v programu GOPASS, ale i ti, kteří se jen chystají registrovat, mají kromě tatranských středisek Jasné, Štrbského Plesa, Tatranské Lomnice, polského Szczyrku a českého Špindlerova Mlýna možnost atraktivní nabídky skipasů na Mölltalský ledovec anebo do střediska Ankogel - Mallnitz v rakouských Korutanech. Věříme, že to lyžaři budou vnímat jako zajímavou alternativu k doteď nabízeným službám. Ledovec Mölltaler Gletscher patří mezi 8 rakouských ledovců, na kterých se dá lyžovat 10 měsíců v roku se 100procentní garancí sněhu v nadmořské výšce až 3 122 m n. m. Do budoucnosti zvažujeme investice v regionu, a to do hotelového a restauračního segmentu,“ komentoval spolupráci Bohuš Hlavatý, generální ředitel a předseda představenstva TMR.


Krajina věčného sněhu

Mnozí, kteří už lyžování ve středisku Mölltaler Gletscher zkusili, říkají, že když vystoupili z pozemní lanovky Mölltaler Gletscher Express, která je vyvezla do výšky 2 234 m n. m. z údolí za osm minut, ocitli se v krajině věčného sněhu, i navzdory tomu, že dole ve vesnici před jejich hotelem ještě kvetly stromy. Sezóna na Mölltalském ledovci totiž trvá od poloviny června do následujícího května s výškou sněhové pokrývky dosahující v top sezóně až 450 centimetrů.


Investovat do kvality služeb

Heinz Schultz, provozovatel lyžařského střediska a jednatel Mölltaler Gletscher tvrdí, že jejich rodinné podnikání považují za srdeční záležitost. „Nadále chceme investovat do kvality služeb, ale to je možné jedině tehdy, když budeme růst rozumně. A proto vítáme obchodní spolupráci s důležitým a silným partnerem, jakým je právě slovenská společnost TMR. Jsme přesvědčení, že tato spolupráce prospěje našemu regiónu a budeme moct i díky slovenským partnerům očekávat příliv nových a spokojených hostů,“ řekl.


S jedním skipasem i do Ankogel - Mallnitz

Lyžařské středisko Mölltaler Gletscher je vybavené lyžařskými školami, parkováním, skibusy, půjčovnami lyží, snowparkem, jinými atrakcemi a restauracemi. I ti, kterým lyžování nic neříká, si můžou vychutnat panoramatickou restauraci Ice Palace v nadmořské výšce 2 800 m n. m., odkud je uchvátí nádherná scenerie 28 vrcholů. Se skipasem, který platí ve středisku Mölltaler Gletscher, si můžete zalyžovat i v lyžařském areálu Ankogel - Mallnitz v národním parku Hohe Tauern.

Lyžařské středisko Mölltaler Gletscher nabízí sjezdovky všech náročností, mezi nejpopulárnější patří téměř 7 km sjezd z nejvyššího vrcholu až k přístupovému metru. Středisko má ale i sjezdovky pro začátečníky a terény pro pokročilé freeridery. Mezi zajímavosti patří pozemní lanovka Mölltaler Gletscher Express, která vyveze do výšky 2 234 m n. m. za 8 minut 220 pasažérů, přičemž překonává na víc než 4,7 km dlouhé trati 1 012 m převýšení.

Lyžařský areál Ankogel - Mallnitz (20 km od střediska Mölltaler Gletscher) se nachází v národním parku Hohe Tauern a je vynikajícím cílem pro zpestření lyžování v tomto regionu, zejména pro perfektní terény, většinou nad hranicí lesa. Ankogel - Mallnitz má středně náročné sjezdovky v nadmořské výšce od 1 287 do 2 636 m n. m. a k dispozici 12,8 km lyžařských tratí. Obě střediska využívají společný skipas.