SNOW 112 vychází 1. listopadu 2018
188 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 112 najdete 4 skipasy zdarma + srevis lyží zdarma :


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


Na skleničku s Bode Millerem - když ještě všechno bylo prima

Na konci loňské zimy se nám v italském Trentinu poštěstilo posedět u sklenky vína s Bode Millerem. Jakkoliv já radši pivo, tohle se prostě neodmítá. Legenda světového lyžování si do Andala přijela splnit pár sponzorských povinností, důkladně odprezentovala Bomber skis, s nimiž úzce spolupracuje, a jistou část výletu pochopitelně věnovala i svojí rodině, která do Trentina také přicestovala.
Pavel Šťastný: Nomen omen

Jeden z nejúspěšnějších tuzemských trenérů, ve světě mnohokrát uznávanější než v domovině. Nic tak neobvyklého – na mysl se dere třeba srovnání s fotografem Janem Saudkem, stiženým stejným prokletím. Avšak skutečně prokletím? Jak vidí běh své celoživotní kariéry a okolnosti, které ji formovaly, sám protagonista, sjezdařský trenér Pavel Šťastný? Je to vůbec poprvé, kdy Pavel zveřejňuje svůj barvitý autobiografický příběh.
Letní domov v Saas-Fee

Druhým domovem českých sjezdařek bylo v letošní přípravě Saas-Fee. Jak takové soustředění probíhá?
Nesmírně nákladné a logisticky náročné, k tomu z České republiky poměrně vzdálené – to je Saas-Fee, švýcarské ledovcové středisko, ve kterém byste během posledních dvou měsíců nenašli jediný den, kdy by zde netrénovala některá z českých alpských reprezentantek. Pár dní se zde sešly i společně na reprezentačním soustředění. Řeč je o Gabriele Capové, Martině Dubovské a Kateřině Pauláthové. Středisko vyhledává i členka B týmu a nejlepší neslyšící lyžařka světa Tereza Kmochová.
Sněženky a alfasamci, #MeToo na sněhu

Zlopověstné tažení #MeToo neminulo ani lyžování. První vážný skandál řešila vloni Kanada, vzápětí se zčeřily hladiny v Rakousku.
Hybridní pohon vládne světu

Určitě každý zná frázi „Dnes vůbec nemám energii!“. Slyšet ji můžeme při různých příležitostech a každý tím myslí něco jiného. Někdo je unavený duševně, jinému zas připadá kolo při šlapání do kopce nějaké těžší. Odkud získáváme energii na ten který výkon a proč se někdy cítíme unaveni?
HEAD Liquid Fit - Kotník a patu vám jednoduše utěsní nová hmota na bázi tekutého parafínu

Head patří už dlouhou dobu mezi nejúspěšnější lyžařské značky, což potvrzují jak úspěchy závodního týmu, tak prodeje vybavení pro rekreační lyžování. Ačkoliv původně měl Head pro lyžaře v nabídce pouze lyže, boty začal vyrábět až později po akvizici italské značky San Marco, dnes už úspěšně prodává kompletní sortiment od lyží přes lyžařské boty až po oblečení a doplňky, jako jsou helmy a brýle. Nás v kolekci pro nadcházející zimu zaujala nová technologie individuální úpravy lyžáků s názvem Liquid Fit. Je vlastně jednoduchá a přitom maximálně funkční.
SNOWtest 2018: Sexy seznamka: on/ona hledá ji (lyži)

Tradice našich redakčních testů sahá až do prvního ročníku časopisu. A od těch dob se toho sakra hodně změnilo. S příchodem poslední dekády se vlny evoluce začaly utišovat a spotřebitele dostávat do komfortní situace: velmi nepravděpodobně si pořídí lyži, která by byla špatná. Přesto není důvod – podobně jako pro vážný vztah

  • nehledat tu nejlepší.
SMU pod lupou: Test lyží ze sítě Sportisimo

SMU neboli Special Make-Up modely jsou lyže, které nenajdeme v katalozích ani internetových prezentacích výrobců, nýbrž jenom v síti sportovních prodejen, pro něž se tyto lyže vyrábějí. Účel jejich existence je prostý: využít síly prodejce a nabídnout optimalizovanou lyži s akcentem na co nejvýhodnější poměr cena výkon.

Hybridní bundy: Dvojí teplo?

Kolem nás se plíží hybridní války, prohánějí hybridní vozy, tak proč se nezabalit do hybridní bundy? Jedno je jisté, pokud sáhneme po kvalitní, bude nám teplo.
Rekordy skialpinismu: Z Vídně do Nice na skialpech

Když sedm skialpinistů vyrazilo 17. března 2018 z Vídně, měli před sebou nelehký úkol. Čekala je dlouhá cesta, zatím nejdelší doposud absolvovaný skialpový přechod na světě, akce shrnutá pod název Red Bull Der Lange Weg. Nejenže byla dlouhá, ale vedla přes hlavní alpský hřeben a zahrnovala i výstupy na nejvýznamnější vrcholy. Všechno jen a pouze na skialpech. Za 36 dní byl cíl splněn.
Nauders pod Reschenpassem - tyrolská klasika s italským žolíkem

Tyrolské Nauders, ležící těsně pod hraničním sedlem Reschenpass, je v blízkosti lyžařských velikánů jako Serfaus či Ischgl „malým“ střediskem, ačkoliv samo o sobě zas tak malé není. Jeho skipas navíc platí také v několika nedalekých areálech v Itálii, což přináší kromě lyžařské rozmanitosti i pojistku pro nestálé počasí.
Strmé svahy, prašan i sjezdovka Světového poháru: Kde si v Horním Rakousku lyžaři zvyšují adrenalin

Tratě, z nichž mají respekt i hvězdy Světového poháru, i výzvy strmých a neupravovaných svahů si můžete dopřát v Horním Rakousku.
Tádžikistán – hory kultury a pohostinnosti

Poprvé jsem o lyžování v Tádžikistánu začal přemýšlet, když jsem, jak už to ostatně děláváme asi všichni, projížděl webové stránky. Zjistil jsem, že ta země je plná hor a má jediný malý skiareál, asi 50 kilometrů od hlavního města Dušanbe.
Podmínky proměnlivé

Včasné, přesné – a pravdivé – sněhové zpravodajství je kritickým musem louhodobě úspěšného horského střediska. Mnoho provozů na to teprve přichází.
Rotující lanovky

Mezi unikátní a málo rozšířené lanovky patří dráhy s otáčejícími se kabinami. Známá je především první evropská lanovka tohoto typu, slavný Titlis Rotair ve švýcarském Engelbergu, na kterém už je v provozu druhá generace otáčivých kabin. V dalších letech pak následovalo několik dalších obdobných lanovek.
Růst můžeme všichni

Rozhovor s jednou z největších osobností soudobého horského průmyslu, šéfem nejnovějšího oborového konglomerátu Alterra Mountain Company Rustym Gregorym.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 112!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!