Tato lyžařská oblast střední velikosti nabízí nádherné panoramatické sjezdovky s výhledem na Dachstein, optimální strukturu chat a velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Výchozími body jsou Gosau, Rußbach a Annaberg.

Rodiny se v regionu Dachstein West budou díky dobré infrastruktuře lyžařské oblasti a výhodným nabídkám pro rodiny cítit mimořádně dobře. Čím region Dachstein West není a ani nechce být, je přezdobená a rádoby luxusní lyžařská oblast pro hosty, kteří se spíše než samotnému lyžování věnují Après-Ski.

Lyžařská oblast nabízející rozmanité výhledy vytváří „vysokohorský dojem“, z bezpečnostně-technického hlediska však přináší výhody lyžování ve středních nadmořských výškách. Těmito výhodami jsou ochrana před větrem a lavinami, absence prudkých svahů, přehlednost daná dobrým orientačním systémem na sjezdovkách atd.

Označení Panoronda („Pano“ jako panorama a „ronda“ jako „Runde“, německé slovo označující okruh či kolo) naznačuje, že se jedná o lyžařský region, který nabízí spoustu kilometrů souvislých sjezdovek, díky nimž jej můžete objevit v celé jeho kráse.

V areálu Dachstein West, v němž platí jeden jediný skipas, máte k dispozici celkem 160 kilometrů perfektně upravených sjezdovek všech úrovní obtížnosti. O pohodlí při cestě na vrcholy sjezdovek se postará 70 moderních lanovek a vleků. Takzvané „Gaudi sjezdovky“ přinášejí lyžařům a snowboardistům pestré požitky z jízdy – od sportovních přes vyzývavé až po freestylové. Freestyle jezdci se navíc mohou těšit na nejrůznější zábavní parky a profesionální Snowpark Dachstein West.

www.dachstein.at


Zajímavé lyžařské balíčky zaměřené na rodiny s dětmi naleznete na www.dachstein.at/…ki-packages/