Počínaje letošní sezónou 2018/19 došlo k významnému upgradu v konstrukci i designu celé kolekce SPORTEN. Zejména vyšší modely vznikaly nejenom s přispěním Ondry Banka, který se podílel na přípravě především slalomových lyží, ale i Rainera Nachbauera – šéfkonstruktéra značky KÄSTLE. Ten v minulosti zakládal a pracoval pro vývojové oddělení/race program Blizzard/Nordica a podílel se na konstrukci lyží například pro takové špičkové jezdce, jakými byli K. A. Aamodt nebo P. Zurbrigen.


Kolekce tak prošla velmi výraznou změnou a získala závodní DNA, která jí mnohdy v minulosti chyběla a byl to i důvod, proč především zákazníci z kategorie „performance hobby“ často volili jiné značky. SPORTEN preferuje technicky vyspělý produkt a kvalitu nad kvantitou a jeho koncepce je zásadně postavena na použití dřevěného jádra, a to i u nižších modelů, které se vyrábějí kombinovanou technologií.


Všechny vyšší modely samozřejmě disponují skládaným jádrem z kvalitních dřev. O tom, že brand KÄSTLE byl vždy vedle výkonu i symbolem prémiové kvality a takřka ruční výroby, není pochyb, a je právě i novým impulsem pro DNA značky SPORTEN.
SPORTEN testování v zimě

Herlíkovice     5.–6. 1. 2019     www.herlikovice.cz
Dolní Morava     12.–13. 1. 2019 (u hotelu Vista)     www.dolnimorava.cz
Donovaly     19.–20. 1. 2019     www.parksnow.sk
Bílá     26.–27. 1. 2019     www.skibila.cz
Monínec     23.–24. 2. 2019     www.moninec.czPánská volenka – Sporten RS 6 SL (20 300 Kč)

Velmi ostrá „slalomka“, na jejíž současné podobě se výrazně podílel Ondra Bank. Zásadní změnou oproti dřívějšímu modelu AHV je použití úzkých dřevěných lamel doplněných o karbonovou výztuhu.


Dámská volenka – Sporten Iridium 5 W (12 850 Kč)

Lehké jádro s využitím exotického dřeva je optimální i pro velmi sportovní dámskou jízdu, ale nelimituje přílišnou tvrdostí nebo váhou lyže. Stejně jako ostatní lyže z řady performance i tyto mají dvojitý rádius zajišťující jistý a plynulý přechod mezi oblouky. Zajímavou „vychytávkou“ je možnost posunutí vázání a využití dvojitého rádiusu pro krátký a středně dlouhý oblouk.