Dva výletní okruhy v jednom

jezdovky v Obertauernu jsou uspořádány do jedinečného okruhu, který můžete procestovat po směru i proti směru hodinových ručiček – jedinou sjezdovku tak nemusíte jet dvakrát a zároveň v podstatě žádnou nevynecháte.
Atraktivními lyžařskými cíli jsou v Obertauernu i nejvýše lanovkami dostupné vyhlídky, kterých je hned sedm a jsou takto i vyznačené v mapě (S7). Z každé vyhlídky přitom vede i parádní sjezd.

Prudká, prudší, Gamsleiten 2

Největší lyžařskou výzvou Obertauernu je černá sjezdovka Gamsleiten 2, která budí respekt už od pohledu, a „zážitkem“ je i dlouhý výjezd nostalgickou 2sedačkou. Krpál se upravuje jen nepravidelně, a tak se můžete spolehnout, že trať se vám nepoddá lehce.


Hotelové městečko leží v průsmyku v 1 740 m n. m. a je kolem dokola obkroužené horami. A sjezdovkami


Sněhový premiant Rakouska

Obertauern se může téměř spolehnout na přírodní nadílku sněhu, jak potvrzuje odborná studie z r. 2016, která porovnala oficiální meteorologické údaje rakouských středisek za posledních 30 let a z každé spolkové země vybrala jedno sněhově nejspolehlivější. A Obertauern čněl vysoko nad všemi ostatními. Studie, do níž byly zahrnuté dostupné údaje za poslední století, navíc ukázala, že sněhová jistota Obertauernu se za tuto dobu nijak nezměnila. Ani v budoucnu by tak Obertauern neměl trpět nedostatkem přírodního sněhu. Sněhová jistota Obertauernu je zkrátka fakt.

Horské sedlo s hotely, obklopené dokola lanovkami a sjezdovkami, se totiž nachází ve výšce 1 740 m přímo v hlavním alpském hřebeni, který je klimatickou bariérou. Do Obertauernu se sněžná mračna dostávají jak ze severu, tak z jihu, a navíc v opravdu nadprůměrném množství. Průměrná výška sněhu 264 cm mu zajišťuje první příčku v žebříčku rakouských zimních středisek.


Lanovky jsou na svazích převážně ty nejmodernější

Freeride pro začátečníky i zkušené

Sněhový kotel Obertauernu je jako stvořený i pro freeridery, kteří si v terénu chtějí zvolit vlastní stopu – od příjemných přehledných svahů až po výzvy v podobě odvážných dropů. Freeridoví nováčci mohou získávat zkušenosti na trasách kolem lanovky Hundskogel, zkušenější vyrazí na Zehnerkar nebo Seekarspitze. Ti nejzkušenější se pak mohou vrhnout do úzkého žlabu Gamsleiten-Nord, v sousedství legendární boulové tratě Gamsleiten 2. Interaktivní tabule u lanovek zobrazují doporučené trasy v mapě a informují i o aktuální lavinové situaci.

Safari pro malé i nejmenší lyžaře

Na slavnou Tauernrunde, lyžařský okruh kolem Obertauernu, se mohou vydat i malí lyžaři, pro které je vyznačena trasa Bobbyrunde – děti po ní provede maskot Boby, ukáže jim pohádkový les, překážkovou dráhu s vlnami a možná jim zařídí i setkání s „živým“ medvědem Bibo. Pro teenagery je vyznačen o něco náročnější okruh s funparkem a měřeným slalomem.


Pohled z vrcholu Seekarspitz

Bobby Land pro děti

V zážitkovém areálu si zábavu užijí děti začínající s lyžováním i ty zdatnější. V Bobbyho Monsterparku se setkají s veselými postavičkami a mohou luštit kvízy. Zdatnější děti si zahopsají v dráze s vlnami nebo v překážkovém parcouru. V areálu je k dispozici odpočívací místnost pro zahřátí. Další atrakcí pro děti je iglú. V Bobbyho slalomu si pak malí lyžaři pocvičí obloučky. A nakonec je čeká ještě Bobbyho strašidelná dráha s temnou jeskyní, kterou je třeba projet.

Bobby: privátní instruktor pro rodiny

Novinkou sezóny 2020/21 bude privátní instruktor, jehož služby může rodina využít jako průvodce areálech nebo i jako rádce pro zlepšení své lyžařské techniky. Vše proběhne zcela na přání. Soukromý instruktor vyjde na 3 dny při 5 hodinách denně na 995 eur!

Sezóna v Obertauernu potrvá až do 2. května 2021!

Více informací:

www.obertauern.com