Načerpejte energii a potěšte smysly novými dojmy: turistika v zimě patří k nejzdravějším zimním sportovním aktivitám a je zároveň balzámem pro duši. Ve vlastním tempu kráčíte vpřed po příjemných zimních turistických stezkách, sami jen se svými myšlenkami, s přáteli nebo v doprovodu průvodce. Pro pěší túry na upravených stezkách nebo pěšinkách s lehkou vrstvou sněhu nepotřebujete více než jeden pár pevných bot a vhodné oblečení. Hodit se můžou také hůlky.


Vybrané tipy na zimní turistiku ve Vídeňských Alpách

Semmering – K nejkrásnějším vyhlídkám na turistické stezce Bahnwanderweg vede tzv. Zauberglick-Runde (Okruh kouzelných výhledů). V místech, kde se dříve scházela vybraná vídeňská společnost, se putuje pěšky od vrcholu průsmyku na Semmeringu k výhledu 20-Schilling-Blick (Výhledu za 20 šilinků) a pak dále k rozhledně Doppelreiterau­ssichtswarte. Na cestě zpátky můžete obdivovat historické vily a hotel Südbahnhotel.

Hohe Wand - Když se v údolí převalují oblaka mlhy, na Hohe Wand vládne většinou nádherné slunečné počasí. Pěší túra horským masivem vede zvlněným lesem přírodního parku k hostincům a ke středisku přírodní rezervace s mnoha atrakcemi, kolem výběhu jelenů a ke spektakulární vyhlídkové terase Skywalk. Odtud se rozprostře výhled široko přes mlžné moře a vrcholky hor, jež vystupují z mlhy jako malé ostrůvky.

Bucklige Welt – Po stezce Ernst Ferstl-Weg půjdete od centra obce v Bad Schönau přibližně hodinu podél potoka Zöbernbach do Krumbachu a k tamnímu skanzenu. Na dobře upravené stezce budete míjet sedm panelů s krátkým textem k zamyšlení od dolnorakouského autora Ernsta Ferstla.

Wechsel - Na turistický okruh vhodný pro rodiny s dětmi s nádherným výhledem na oblast pohoří Wechsel, Rax a Schneeberg se můžete vydat z náměstí Hauptplatz v obci Kirchberg am Wechsel. Kolem kláštera pokračujete přes kopec Kalvarienberg k rozhledně Kernstockwarte. Tam se pokocháte grandiózním výhledem a pokračujete po panoramatické stezce Panoramawanderweg k hostinci Ramswirt, který se skvěle hodí pro přestávku s posilněním.

Schneeberg – Komu se po příjemném občerstvení na chatě Edelweißhütte na Schneebergu nechce jet sedačkovou lanovkou zpět do údolí, může se vydat pěšky - v turistických botách nebo na sněžnicích. Cesta vede kolem chaty Almreselhaus a přes Dürre Leiten k dolní stanici lanovky. Na túře v délce přibližně 1 ½ hodiny se pokocháte nádhernými výhledy na Schneeberg a kdo se unaví, zkrátí si cestu přes „Faden“.

Více informací o túrách najdete na Wieneralpen.at!