Ryze alpské panorama

Oblasti národního parku Berchtesgaden, jenž se v posledních letech pravidelně umísťuje v první dvacítce celosvětové ankety o největších lákadlech v Německu, dominuje ostře řezaný masiv Watzmann tyčící se do nadmořské výšky 2 713 metrů. Pravda, není sice v porovnání s jinými alpskými vrcholy žádným velikánem, jak v létě, tak v zimě je však úchvatnou kulisou pro nespočet dalších aktivit, jež lze v Berchtesgadensku podniknout – od lyžování a snowboardingu po skialpinismus a túry na sněžnicích.


Jenner – největší lyžařský areál Berchtesgadenska

V zimě není sporu o tom, jaká aktivita se pro mnohé turisty stává tou nejvyhledávanější. S výhledem na již zmiňovaný majestátní Watzmann se všichni lyžaři dozajista realizují na svazích hory Jenner. Zdejší lyžařské středisko má k dispozici hned několik lanovek: dvě sedačkové a jednu kabinkovou s mezistanicí. Její část bude po renovaci už v sezóně 2018/19 otevřena zcela nově – lyžaři se mohou těšit na moderní desetimístné kabinky.

Lyžuje se zde v nadmořské výšce od 610 do 1 800 m na celkové délce sjezdovek 11 km, přičemž sedmikilometrový sjezd od horní stanice lanovky až do údolí bude patřit mezi nejdelší ve východní části Alp. V nižších polohách mohou rodiny s dětmi využít další vleky a pohyblivé pásy. Když příroda zimním radovánkám nepřeje, o sněhovou pokrývku se na více než 90 % plochy všech sjezdovek postarají nejmodernější sněžná děla.


Léčivé prameny jako aprés ski

Co může být lepšího k načerpání nových sil po náročném dni na sjezdovce než relax v bazénu s termální vodou či v solné jeskyni? Nehledě na to, že už i samotné klima v Berchtesgadenských Alpách má pozitivní účinky na vaše zdraví, ten největší poklad se ukrývá pod zemí: minerální soli. Byl by hřích toto přírodní bohatství neproměnit v rozsáhlou nabídku wellness a lázeňských procedur, a to jak přímo v Berchtesgadenu, tak i v okolních městech.

Vydáte-li se kupříkladu ze střediska Berchtesgaden na severozápad, narazíte na vyhlášené lázeňské městečko Bad Reichenhall, které nelze než vřele doporučit pro strávení zimního prodlouženého víkendu s wellness a výhledem na panorama alpských vrcholů.

Další inspiraci najdete na www.germany.travel!