Zima může být tak blízko! Jen 80 km od Vídně a přibližně 2,5 hodiny jízdy autem z Brna se prezentují v Dolním Rakousku první kopečky Alp ve své bílé nádheře a se sjezdovkami v celkové délce kolem 200 km se starají o pestrou zábavu na sněhu. Rychle a bez kolon za sněhem: to platí především o lyžařské generaci dětí, které se v Dolním Rakousku radují nejen z krátkých dojezdových vzdáleností, ale také z lyžařských areálů, jež se specializují na rodiny a jejich potřeby. Třetina všech vleků a lanovek jsou určené začátečníkům, téměř polovina sjezdovek je svým sklonem a úpravou ideální pro děti.

Lyžařské školy s prověřenou kvalitou a příznivý poměr cena – výkon nabízejí větší rodinné skiareály jako St. Corona am Wechsel, Puchberg am Schneeberg, Annaberg, Mönichkirchen-Mariensee a Lackenhof am Ötscher.


Akce na vrcholu

Také zkušení lyžaři najdou v Dolním Rakousku dostatek svahů, na nichž se pořádně vyřádí. Freeridové terény na Hochkaru v Göstlingu an der Ybbs nebo na Gemeindealpe Mitterbach, funparky např. v oblastech Lackenhof am Ötscher nebo Mönichkirchen-Mariensee a sjezdovky s večerním lyžováním jako třeba známá weltcupová sjezdovka na Semmeringu se postarají o akční downhillové zážitky. Ti, kteří si ránou přivstanou, se zase mohou těšit na Guga hö – ranní lyžování v Mostviertelu, kdy si brzy ráno vychutnají první jízdu na nedotčených sjezdovkách, s lyžařským průvodcem poznají nejkrásnější místa na vrcholu a poté se posilní při mostviertelském brunchi v horské chatě. Novinka od lyžařské sezóny 2018/19: Guga Hö v Annabergu speciálně pro rodiny.


Krásný skluz

Běžkařům nabízí Dolní Rakousko rozmanitou síť běžeckých tras s bohatými výhledy. Ve velkých běžkařských oblastech Dolního Rakouska vede více než 800 km stop pro klasický styl i bruslení – v čele s Waldviertelem s největším počtem kilometrů tras v Dolním Rakousku, se slunečnou panoramatickou trasou Panoramaloipe v oblasti pohoří Wechsel a s běžeckými středisky v alpinském Mostviertelu se Severským centrem St. Aegyd a náhorní plošinou Hochreit v Göstlingu an der Ybbs.

Mimo sjezdovky

Křupající sníh, stopy zvěře vedoucí přes stezku, bílé třpytivé větve a obláčky dechu – putování na sněžnicích ve Vídeňských Alpách s sebou nese nádech Aljašky. Oblíbené jsou především túry v sedle Rax. Bez sněžnic, ale zato se zvířecím doprovodem vyráží na pěší túry především děti, které si v Dolním Rakousku mohou vybrat jako společnost na zimní procházku koně, lamu nebo alpaku.


Nabídky na dovolenou a další informace o zimě v Dolním Rakousku jsou uvedeny na www.dolni-rakousko.info/zima!