Druhou zvláštností Instinctů je malý, kulatý displej v pravém horním rohu. Na první pohled vypadá podivně, ale jen do chvíle, než jej vyzkoušíte. U hodinek je možnost tento displej samostatně nastavovat. V menu funguje jako grafická pomůcka pro orientaci v menu, u hodin nebo v režimu sporttesteru pak jako ukazatel dat, které chcete mít neustále na očích. Pro někoho to může být srdeční tep, nadmořská výška, pro jiného údaj o tom, kolik je hodin.

Nekompromisní funkční výbava

Zatímco při pohledu z venku Instincty nevypadají, jako žádný dosud známý Garmin, nabídka funkcí, sportovních profilů a bohaté možnosti nastavení připomínají hodinky Garmin fénix. Uvnitř Instinctů nechybí barometr, teploměr, kompas, ani vysoce citlivý GPS/GLONAS/GALILEO satelitní přijímač, tedy kombinace, se kterou je možné hodinkám nadělit neuvěřitelně širokou škálu funkcí. Garmin v tomto případě sáhl jen k minimu funkčních omezení, která by se u „levnějšího“ modelu daly očekávat a to je jednou z hlavních předností hodinek. V těle, které klame plastovým vzhledem, se nachází neuvěřitelně nabitý GPS sporttester, který se chlubí hmotností pouhých 52 gramů! Mezi sportovními profily najdete kolo, běh, plavání, sjezdové, běžecké i skialpové lyžování a řadu dalších sportů. Díky podpoře externích čidel můžete hodinky používat i pro jízdu na cyklistickém trenažéru nebo běh na běžeckém páse. Sportovní funkce jsou doplněny základními navigačními funkcemi a samozřejmě i funkcemi chytrých hodinek, kompatibilních s operačními systémy Android a iOS. Výčet funkcí hodinek by byl nad rámec jednoho článku. Jednoduší bude zmínit jejich slabá místa. Příznivcům cyklistiky může chybět možnost spolupráce s cyklistickými měřiči výkonu, tzv. „wattmetry“. Do Instinctů také není možné dohrávat IQ Connect programovatelné aplikace a vzhledy hodinek, chybí podpora bezkontaktních plateb Garmin Pay, které jsou k dispozici u dokonalejších a dražších modelů. Naopak chloubou Instinctů je vysoká odolnost splňující vojenský standard MIL-STD-810G a velice slušná výdrž baterií až 2 týdny v režimu chytrých hodinek nebo až 16 hodin sportování s plně zapnutým GPS.

Žádné prohlížení v zrcadle

Hodinky Garmin Instinct by se daly jednoduše popsat, jako levnější fénix. Nevím, nakolik Garmin touží po podobném srovnání, ale ceny fénixů jsou opravdu vysoko a pokud hledáte všestranný sporttester a chytré hodinky za přijatelnou cenu, pak Instinct může být vaším favoritem. Hlavní omezení hodinek Instinct není rozhodně v nabídce funkcí, ale spíše v designu, který každému nemusí vyhovovat. Instinct není rozhodně pro fajnovky, kteří se před cestou na svah prohlíží v zrcadle. Pokud ale patříte k drsňákům ošlehaným větrem, budete si s Instincty sedět.Závěrem…

Instincty jsou chytré a sportovně všestranné GPS hodinky s vysokou odolností a výdrží až 14 dní v režimu chytrých hodinek na 1 nabití. Vhodné pro běh, jízdu na kole, plavání, lyžování a řadu dalších sportů, včetně vysokohorské turistiky. Jsou robustní a přesto lehké. Menu hodinek je k dispozici plně v českém jazyce. Při ceně 7 990 Kč se jedná o skvělý poměr cena/výkon.