Jak si správně vybrat lyže?

Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo zkušený lyžař, u nás najdete široký výběr modelů lyží pro všechny typy lyžařů. Správně vybrané lyže jsou základ, mnohonásobně zvyšují požitek z jízdy a zajistí váš komfort při prohánění se na sjezdovkách. Nevíte si rady s výběrem? Jste začátečník nebo zvládáte sjezdovky všech úrovní a vyhledáváte adrenalin? U nás jsme připraveni na vše a se vším vám moc rádi poradíme.

Pro začátečníky jsou vhodné tzv. Easy Carver, které jezdí pomaleji, příjemně zatáčí a odpouští vám chyby. Pokročilejším lyžařům doporučujeme Allround Ski, které jsou vhodné jak na obloučky, tak i na klasický styl jízdy. Oproti Easy Carver jsou stabilní a při střední rychlosti a drží stopu. Milujete vyšší rychlost a neodradí vás ani zledovatělé sjezdovky? V tom případě pro vás budou správná volba lyže Race Carver. Drží stopu i při vysokých rychlostech a zajistí stabilitu i na ledu.

V Hervis Sportu najdete široký výběr carvingových lyží od předních zahraničních značek jako je Atomic, Fischer nebo Salomon.

Správným výběrem lyží to začíná, vhodným vybavením pokračuje

Lyže máte, to je základ, nicméně nesmíte zapomenout i na ostatní vybavení, které je důležité pro vaše pohodlí. Vzhledem k tomu, že budete na sjezdovce trávit hodiny je důležité zaměřit se na správný výběr oblečení, které udržuje tělesné teplo. Při lyžování střídáte aktivní fázi s klidovou, například na vleku, kdy tělo rychle chladne a vy si potřebujete zachovat tělo v teple a vyhnout se tak zimě či nachlazení. Pro optimální tělesnou izolaci platí základní princip vrstvení. Jak na to? Základní vrstva musí být prodyšná a odvádět vlhkost ven, izolační vrstva by měla zabránit tepelným ztrátám a vnější vrstva ochránit před větrem, nepřízní počasí a měla by vám zajistit naprosté pohodlí. V Hervisu si vyberete od lyžařského prádla až po lyžařskou bundu. Nabízíme funkční a stylovou lyžařskou módu od nejkvalitnějších zahraničních výrobců jako Benger, Hannah nebo Craft.

Zaznamenejte své zážitky na vždy

Povzneste své zážitky ze zasněžených hor na nezapomenutelné, doporučujeme pořídit si full HD sportovní kameru. Například s GoPro Hero 7 zaznamenáte svůj požitek z jízdy a můžete si svá dobrodružství připomenout kdykoliv během roku s rodinou a přáteli.

Sportovní lyžování

Stalo se pro vás sportovní lyžování naprostou vášní a v zimě lyže vůbec nesundáte? V tom případě doporučujeme sportovní hodinky se kterými budete mít vždy maximální přehled o vašem pohybu a výkonu. Vyzkoušejte například multi-sportovní hodinky Suntoo Spartan Trainer Wrist HR, které nabízí hned několik režimů, od sportovního po závodní, jsou voděodolné, mají dotykový displej a dokonalý design.

Půjčovna lyží je na začátku také možnost

Pokud nad lyžováním zatím pouze přemýšlíte a chcete zjistit, zda tomu absolutně a ihned podlehnete, nabízíme možnost zapůjčení lyží na vybraných prodejnách Hervis Sports. Máte možnost si vše v klidu vyzkoušet, nechat si poradit od našich profesionálů na prodejně a teprve následně zakoupit přesně to, co vám vyhovuje.


Více informací k půjčovně a sortimentu na lyže najdete na www.hervis.cz nebo na našich prodejnách Hervis Sports.