Vedle nových modelů freeridových prken bude k dispozici moderní tréninkové lavinové pole, kde si můžete vyzkoušet vyhledávání a otestovat novou generaci vyhledávačů Tracker DTS. Jezdit s Vámi půjdou instruktoři Mountain Surf Clubu, kteří vám ukážou jak posoudit lavinovou situaci. Kromě nich budou na kopci odborníci ze SLF (Swiss Federal Institute for Snow and Avalanche Research - Švýcarský institut pro výzkum sněhu a lavin, který sídlí právě v Davosu) připravení odpovědět na otázky a ukázat nejnovější metody posouzení lavinového nebezpečí a záchrany. V sobotu večer se můžete zúčastnit přednášky odborníků ze SLF.

Večery samozřejmě vyplní party. V pátek v klubu Wallhalla (Promenade 102, Davos), sobotní v baru Top Secret (Talstrasse 12, Davos)

Za Freeride-Days stojí Ralph Castelberg - profesionální freerider, který se podílí na vývoji prken Rad-Air. Mimo to provozuje webové stránky First-Tracks.org na kterých najdete informace o závodech a jiných akcích v oblasti freeridingu a big mountain snowboardingu. Rozhovor s ním najdete ve SNOW 31.

Freeride days, Davos

Termín: 26. - 28. ledna 2007 Místo: Pischa Freeride Mountain - Davos/ Švýcarsko

Program:
26.1. (pá) Come Together Party (20:00- 03:00 klub Wallhalla)
27.1. (so) Test (Pischa) + Freerider's Party (20:00 - ? Top Secret bar)
28.1. (ne) Test (Pischa)

Zaregistrovat se můžete tady. Všichni předem přihlášení dostanou skipas za zvýhodněnou cenu 27,- SFr. (normální cena 47,- SFr.)

K testování budou k dispozici následující značky (seznam nemusí být úplný):

Rad-Air Snowboards
Völkl Snowboards
Arbor Snowboards
Voilé Splitboards
Dupraz Snowboards
Jester Snowboards
Pogo Snowboards
Amplid Snowboards
Radical Snowboards
Deeluxe Custom Snowboarding

Více info najdete na  www.first-tracks.org