Značku ve Vicenze v roce 1972 založil motoristický nadšenec Lino Dainese. Vyrostla, dá-li se to tak říci, na motorkářských kalhotách, ale brzy se produkce logicky rozšířila také o další oblečení pro motosport. Nedílnou součástí kalhot a bund Dainese vždy byly ochranné prvky chytře integrované do oblečení, což je už dlouhá léta standardem v prostředí závodních motorek, nicméně se příbuzné technologie dají dobře využít i v dalších sportech včetně sjezdového lyžování. Mimochodem, Dainese stojí za vývojem revolučního air bagu využívaného závodníky Světového poháru v alpském lyžování.

Maximální funkčnost, v některých případech dokonce umocněná ochrannými prvky v podobě integrovaných chráničů, ale nikterak nepřekáží uplatňování pověstného italského stylu s nádechem elegance. V lyžařských kolekcích Dainese si můžete vybrat jak ryze sportovní, tak vysoce elegantní modely a v některých případech lze dokonce obě hlediska spojit. Oblečení Dainese umí být vysoce funkční i stylově elegantní.

AWA – elegance i funkčnost pro ženy

Dámskou kolekcí AWA 2019 se značka Dainese definitivně zbavila nálepky výrobce striktně funkčního, na vrcholový sport zaměřeného oblečení. Nové bundy a kalhoty určené lyžařkám jsou jedním slovem nádherné! Ale také vysoce funkční, o tom nakonec vypovídá už název celé kolekce, AWA – All Weather Activity. Tedy oblečení pro aktivity v každém počasí.

Celá kolekce AWA byla navržena s maximálním důrazem na detaily, používány jsou výhradně super kvalitní materiály, které podporují koncept vrstvení oblečení. Například bundu AWA L 1.1 skvěle využijete jak na svahu, tak ve městě, za teplejšího i mrazinvého počasí. Svrchní bunda je vyrobena z třívrstvého materiálu s membránou D-Dry® Plus, kterou si v Dainese sami vyvinuli. Má ohromující parametry ve smyslu nepromokavosti a prodyšnosti. Jestliže u lyžařských bund ostatních značek jsou v tomto ohledu běžnými hodnotami 20 tis. mm (nepromokavost) a 20 tis. g/m2/24hrs, bundy s membránou D-DRY+ vykazují hodnoty ještě o 1/2 vyšší. Vnitřní zateplovací bunda, která je automaticky součástí kompletu AWA L 1.1, je plněna velbloudí srstí, což je skutečně špičkový izolant, díky vodoodpudivé úpravě ji ale za hezkého počasí můžete bez problémů obléci i samostatně.

Chlouba kolekce AWA má celou řadu technických detailů, mimo jiné odepínací kapuci, zipem regulovatelnou šíři rukávů a samozřejmě spoustu šikovných kapes. Praktický, ovšem zároveň také velmi estetický je pásek, kterým lze upravovat šíři bundy v pase. A celkově delší střih působí nesmírně elegantně a zároveň citlivé partie skvěle ochrání před nepřízní počasí.

Při detailním prozkoumání dámské lyžařské bundy Dainese AWA L1.1 si musíte stále dokola klást otázku: Je tato bunda sportovní, nebo spíš elegantní? Ale odpovídat si na ni vlastně nemusíte…


Dámská bunda Dainese AWA L 1.1 - 2 bundy v 1

 • nepromokavost 30 000 mm
 • prodyšnost 30 000 g/m2/24hrs
 • plně podlepené švy
 • vnitřní protisněhový pás
 • voděodolné zipy YKK® AquaGuard® a VISLON®
 • odepínací kapuce

materiály

 • třívrstvá laminace s membránou D-Dry® Plus (svrchní bunda)
 • izolace Baby Camelhair 100gr/m2 (vnitřní bunda)
 • Pertex® liner/Euphoria® external (vnitřní bunda)HP jako Hard Pack

Typickým příkladem starého dobrého Dainese stylu je špičková pánská sportovní bunda HP1 RC. I tento model je tvořen vnitřní zateplovací vrstvou a svrchní bundou klasického sportovního střihu. Bunda je určena těm, pro něž je sport vším a lyžování vášní nade vše. Kdo si ráno rád přivstane, aby stihl přimrzlou sjezdovku, do níž pak vyřezává radikální oblouky, budu se v oblečení řady HP1 cítit jako ryba ve vodě. Spodní bunda kombinuje panely z insulace Polartec Alpha s elastickými partiemi utkanými z unikátního materiálu Trailknit. Ten poskytuje maximální volnost pohybu. Pokud k něčemu patří pojmy jako body maping a ergonomie, potom je to právě tento excelentně zpracovaný kousek.

Svrchní bunda je vyrobena z tří vrstvého materiálu s laminací a membránou D-Dry® Plus. Vyniká ultimativní funkčností chrakterizovanou především vysokou prodyšností, ale také nepromokavostí. Má podlepené švy v celé délce, přední zip YKK® AquaGuard® a VISLON® je nepromokavý, na bocích a v horní části rukávů má venitalaci se zipy. K dalším funkčním detailům patří odepínatelná kapuce, vnitřní protisněhový pás, anebo třeba límec z vnitřní strany potažený materiálem Pontetorto Tecnostretch.

Pánská lyžařská bunda Dainese HP1 RC budí dojem produktu nekompromisním způsobem zaměřeného na výkon. Je to pravda, ale nenechte se plést, cesta k dokonalosti začíná u těch nejmenších detailů.

Pánská bunda Dainese HP1 RC - Race feeling i pro vás

 • nepromokavost 30 000 mm
 • prodyšnost 30 000 g/m2/24hrs
 • plně podlepené švy
 • vnitřní protisněhový pás
 • voděodolné zipy YKK® AquaGuard® a VISLON®
 • odepínací kapuce

materiály

 • třívrstvá laminace s membránou D-Dry® Plus (svrchní bunda)
 • izolace Polartec Alpha (vnitřní bunda)
 • Pertex® Quantum