Slovo „bergtagen“ pochází z jednoho téměř zapomenutého švédského přísloví a označuje pocit, jaký ve vás zanechá pobyt v horách. Ať chcete nebo ne, cesta na hřebeny vás změní. Nahoře, nad hranicí lesa, se dějí věci mezi nebem a zemí, a to magické spojení, které zde mezi vámi a přírodou vznikne, už zůstane navěky. Kolekce Bergtagen byla navržena ve spolupráci s elitním testovacím týmem a tvoří ji speciální systém několika vrstev – základní, pracovní, shellové a izolační –, který vám zajistí komfort po celou dobu pobytu v horách.
Základní vrstva

Základní vrstva pomáhá odvádět vlhkost od těla, díky čemuž vás udržuje v suchu a teple. Celá kolekce – svetr Bergtagen Woolmesh Sweater, mikina s kapucí Bergtagen Woolterry Hoodie, spodky Bergtagen Longjohns s dlouhými nohavicemi a Bergtagen Shortjohns s krátkými nohavicemi a také praktická čepice Bergtagen Beanie – je vyrobena z Merino vlny s dohledatelným původem ve spolupráci se značkou outdoorového funkčního oblečení Aclima.


Shellová vrstva

Bunda Bergtagen Eco-Shell Jacket a kalhoty Bergtagen Eco-Shell Trousers – je vyrobena z materiálu Eco-Shell, díky čemuž snadno odolá větru i vodě a ochrání vás proti chladu. Zároveň díky zipům a větracím otvorům eliminuje riziko pocení.


Izolační vrstva

Hodí se, když jste méně aktivní nebo klesá teplota. Měla by být dostatečně velká na to, aby se pod ní vešlo i další oblečení, ale zároveň by se měla dát jednoduše sbalit, abyste ji měli stále po ruce. S bundou Bergtagen Lite Insulation Jacket, prodlouženou bundou Bergtagen Insulation Parka a návleky Bergtagen Mummyfoot vás při cestě na vrchol nic nezastaví.


Pracovní vrstva

Absorbuje vlhkost ze základní vrstvy, izoluje a udržuje optimální teplotu těla. Tvoří ji bunda Bergtagen Jacket a kalhoty Bergtagen Trousers, které vám poskytnou maximální svobodu pohybu a zahřejí, když je to potřeba.


www.fjallraven-shop.cz