Po druhé světové válce už bylo normální, že ženy lyžovaly v kalhotách. Ale co si budeme povídat, až do 90. let nebyly materiály nic moc. Pamatuji si, jak jsem jako puberťák na lyžáku jezdila v pleteném svetru a šponovkách. To mě ještě hřálo mládí. No a teď je tady nová revoluce, a to v podání vylepšených zimních sukní.

foto: SKHOOP Anette Andersson


Před sedmi lety jsem náhodou ve Švédsku objevila zimní sukně SKHOOP. Nejsou to ledajaké sukně, jsou to sukně pro pobyt v přírodě. Jsou navrženy tak, aby se v nich dalo lyžovat, běžkovat, bruslit, no prostě být venku. Co je ale nejdůležitější, díky nim zůstane váš zadek a stehna v teple. První kousek těchto zimních sukní vznikl v roce 1999 ve švédském lyžařském městečku Åre v rukách návrhářky Sissi Kewenter.


foto: SKHOOP


Dennodenně řešila situaci, kdy potřebovala rychle ven se psem a nechtěla se celá převlékat. Napadlo ji přešít svoji starou bundu na „bundu pro zadek“ a tak vznikla první celorozepínací sukně Original. Nyní má v kolekci 15 různých střihů sukní v několika barevných variantách a s různým typem zateplení od peří až po Primaloft. Pro vášnivé běžkařky má v nabídce sukně Mini, pro skialpinistky zase sbalitelné sukně do kapsy Down Mini, nebo péřovou sukni Rebecka. No a na sjezdovky jsou jako dělané sukně Short Down a Sandy. A Après Ski jedině v hřejivé náruči péřové Alasky.


Takže zůstaňte v teple a žensky krásné v sukni,
Vaše Magdalena Štěpánková


www.northshop.cz


Ivana Říhová