SNOW 115 vychází 24. ledna 2019
188 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 115 najdete 4 skipasy a pivo zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


Statistiko, pověz! Kdo je nejlepší lyžař všech dob?

Kdo je tím mytickým nejzávodníkem, co kdy stál na sněhu? Jakkoli jde o naivní – byť nezřídka kladenou – otázku, racionální odpověď jsem se pokoušel hledat u těch jmen, která dokázala vítězit na povel, pod tlakem té nejdůležitější soutěže sezóny.
Speedskiing

Diagnóza: posedlost rychlostí

Léčba: rekord (neúčinná)

Oblečeni do pogumované kombinézy, se spoilery na nohách a s helmou podobnou vybavení rytířů hvězdných válek řítí se speedskier ve sjezdovém postoji z kopce přímo dolů. Na konci tratě, na rovince, roztáhne ruce a potom se pomalu vzpřímí. Zpomaluje. A jen co zastaví, nedočkavě hledí na světelnou tabuli. Kolik mi tentokrát naměřili?
Jestliže jste o speedskiingu doposud neslyšeli, jen těžko asi uhodnete, jak rychle se dá na lyžích jet. Tak rychle jste nikdy nejeli ani na motorce, ani autem…
Česká jedenáctka pro mistrovství světa Åre 2019

Světový šampionát alpských lyžařů se vrací na místo, které je pro české alpské lyžování významné, neboť zde Šárka Strachová před dvanácti lety vybojovala titul mistryně světa ve slalomu. Jediný, kterým se může české alpské lyžování pyšnit. Rozšíří letos sbírku českých cenných kovů Ester Ledecká nebo jiný z českých reprezentantů? To zjistíme v období 4.–17. února, kdy mistrovství světa v Åre probíhá.
Efektivní trénink? Nemíchejte sílu a vytrvalost!

V předchozím čísle SNOW jsme si nastínili význam rovnováhy v kloubech a svalech pro rekreační i výkonnostní sportovce, která ovlivňuje nejenom sportovní výkon, ale i dlouhodobé zdraví obecně. Dá se říct, že míra pohyblivosti je jedním z ukazatelů reálného věku jedince. V dnešním čísle si představíme obecné a specifické formy tělesné přípravy potřebné pro dosažení adekvátní úrovně jednotlivých tělesných systémů pro následný trénink lyžařské techniky na svahu.
Za legendou Mt. Baker - tentokrát s Robinem a Broukem

Když se ve freeridové komunitě zmíníte, že se chystáte na Mt. Baker, snad každý okamžitě zbystří a začne přemýšlet, jak to zařídit, abyste ho vzali s sebou. Severozápad Spojených států sám o sobě působí magicky, a když se k tomu dozvíte o obvyklých rekordních přívalech sněhu, těžko se bránit touze místo navštívit.
Velký test stoupacích pásů

Stoupací pásy jsou nezbytnou součástí výbavy všech, kdo chtějí na lyžích stoupat, ať už za turistikou, nebo prašanovou lajnou. Jejich funkce a konstrukce jsou pro mnohé zahaleny tajemstvími – jaké pásy jsou pro koho, které jsou spolehlivé, které dobře kloužou, které se neodlepí, nenasáknou se vodou? Otázky, jež jsou při výběru pásů zásadní a na něž odpovědi doposud neexistovaly, přinášíme díky novému velkému nadnárodnímu testu, pro jehož publikaci jsme zakoupili exkluzivní licenci.
Böhmerwald: Alpy na Šumavě

Malebnost šumavských hvozdů nejlépe vynikne, když stromy obalí sníh, mlha zalije údolí a stromoví „sněhuláci“ se zatřpytí proti modré obloze. Za dobré viditelnosti se na jižním obzoru ještě vyrýsuje špičatá silueta Alp. Do těchto kulis je na rakouské straně Šumavy – v oblasti Böhmerwald – vsazen lyžařský areál Hochficht, který i sám o sobě působí alpským dojmem.
Salzburger Sportwelt: velké sjezdovky pro každého

Amadeus Mozart tvořil geniálně líbivou a srozumitelnou hudbu a lyžařská oblast Ski amadé, ozdobená jeho jménem, je zrovna taková – přehledné a carvingově profilované sjezdovky s pohodlnými lanovkami se totiž zavděčí snad každému lyžaři. A nejvíce to platí ve Sportweltu, rozléhajícím se v okolí turistických letovisek Flachau a Radstadt.
Bergeralm: lyžování nad kamiony

V tyrolské oblasti Wipptal, půlhodinku jízdy od Innsbrucku směrem do Itálie, se zpod mostu brennerské dálnice náhle vynoří lanovka, mířící na svahy Bergeralmu.
Do hor na pivo aneb malý průvodce lyžařskými pivovary

Samozřejmě je naším hlavním motivem, proč jezdíme do hor, sport. Nebo přesněji sport a rekreace. Užít si nějakých nových zážitků ale občas chtějí také naše chuťové pohárky. Díky boomu minipivovarů mohou dnes milovníci piva svůj zimní sport v přírodě skloubit s dobrodružným objevováním nových chutí mladých horských piv. Vydejte se s námi na malý průlet nejzajímavějšími horskými pivovary.
Harrachov: manšestr na osmou

Harrachov je krkonošskou stálicí v žebříčku nejoblíbenějších středisek, a to hlavně kvůli turistickému zázemí města a všestranným sjezdovkám. Náruživí lyžaři jistě ocení možnost „řezat“ manšestr už v osm hodin ráno. Děti se v Harrachově mohou těšit na profesionální a zároveň velmi hravou výuku lyžování.
Karolinka v číslech

Beskydský areál Karolinka je vyhlášený svým dlouhým snowparkem, výbornou dostupností od Vsetína a také dobrou kuchyní v restauraci U Vleku. Sjezdovky si užijí jak sporťáci v jízdě po hranách, tak začínající děti v pluhu.
Lyžování v Anglii: Potrestej se, chceš-li! Jistě si to zasloužíš.

Že se lyžuje ve Skotsku, to se ví. O lyžování v Anglii mají ale informace povětšinou jen Angličané. A ne všichni. Lyžování v Anglii rozhodně není byznys a chybí mu tedy jakýkoliv marketing a publicita. Realita je taková, že v Anglii existuje pár ski klubů sdružujících nadšence, kteří své vleky roztáčejí pokaždé, když je to jen trochu možné. Ani to není příliš často…
Rolbují nonstop

Nová generace návštěvníků horských středisek lační po čerstvém manšestru. Je průběžná úprava sjezdovek budoucností lyžování?
Lanovky s dvoupatrovými kabinami

Dalšími unikátními lanovkami jsou kyvadlové lanovky s obrovskými dvoupatrovými kabinami. Dosud jich bylo postaveno pouhých pět. Není divu, že hned tři z nich se v době svého otevření mohly pyšnit titulem největší kabiny lanovky na světě.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 115!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!