Přesně tenkrát jsem každý den vybíhal okolo restaurace Družba, minul jsem první i druhý Svitavský rybník a vracel se podél trati. Měl jsem anonymní spodní prádlo, které zcela neanonymě škrábalo a po pár hodinách úplně nevonělo. Snil jsem o tričku, které je příjemné a mezigalakticky funkční. Dostal se mi do rukou článek o americké firmě DuPont, která vyrobila tvarované vlákno, které funguje a je příjemné jako bavlna. Sebral jsem odvahu a napsal do DuPontu. Jaké bylo moje překvapení, když se mi po par týdnech ve schránce objevila obálka s katalogem a kontaktem na pletárnu, která umí toto vlákno zpracovat.

Funkční prádlo Sonsor slaví 20 let na trhu

S představou, že si nechám neplést 100 metrů úpletu z tohoto vlákna, jsem majitele pletárny rozesmál. Jak ale již dávno víme, bláznům přeje štěstí. To byl možná důvod, proč jsem nakonec svých sto metrů dostal a po vzoru krtečka z nich ušil prvních 70 triček. Byly z příze, měly ploché švy a na visačce byl nápis: Legračnější než jakýkoli švédský film. Psal se rok 1999. Prodaly se zas a znova. Následovaly roky modelů, barev a inovací.

Dospěli jsme a Sensor s námi. Každý rok jsme si do diáře psali: Ještě jednou! Dnes je budoucnost a my se v Bystřici pod Hostýnem snažíme vyrábět funkční prádlo, které dává smysl. Díky Vám ho můžeme vyrábět v České republice.

DĚKUJEME!! :)

Milan Jurka, founder.


Logo Sensor