Nejlepší lyžování v Itálii

Nabídne vám ho bezpochyby Livigno. Čeká na vás zde 115 km výborně upravených sjezdových tratí. Z toho 11 km černých, 75 km červených a 29 km modrých sjezdovek. Což je ideální poměr obtížností. Na své si zde přijdou jak začátečníci a děti, tak i zkušení lyžaři. Poslední roky toto místo patří mezi jedno z nejnavštěvova­nějších, nejvyhledávaněj­ších, nejoblíbenějších a jednoznačně nejlepších středisek v Evropě. Najdete zde moderní přepravní zařízení, včetně nedávno opravené hlavní lanovky na Carosello 3000. Díky skipasu v ceně ušetříte a peníze pak můžete utratit třeba při nákupech. I ty vás zde vyjdou levněji. Livigno je posledním místem v EU, kde platí bezcelní zóna. Lyžování v Livigno vás prostě nezklame. Skvělé ceny, především v období FREE SKI, kvalitní sjezdovky a dobré sněhové podmínky i na konci sezóny činí Livigno ideálním místem pro vaši zimní dovolenou.

Proč právě Bormio?

Bormio – San Colombano tvoří dva skiareály. Nacházejí se zde převážně široké středně náročné lyžařské tratě. Ve středisku naleznete i známou sjezdovku Stelvio, na které se jezdí závody Světového poháru v alpském lyžování. I na tomto místě můžete využít akce se skipasem v ceně. Bormio je ideální volbou pro lyžování v Itálii v roce 2019. V jarních termínech jsou nabídky téměř „za hubičku“.

Lyžování nejen na ledovci

Passo Tonale – Ponte di Legno patří mezi jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvova­nějších středisek resortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Je tvořeno třemi částmi, které jsou navzájem lyžařsky propojeny a výborně se doplňují. Středisko nabízí 100 km sjezdových tratí všech obtížností. V části Passo Tonale naleznete široké a prosluněné modré a červené tratě, které ocení především rodiny s dětmi. V Ponte di Legno a Temú na vás čekají sportovnější zalesněné červené a černé tratě. Poslední částí je ledovec Presena, který díky své výšce 3 016 m n. m. zaručuje kvalitní lyžování od podzimu do jara.

Folgaria Lavarone – Ráj pro rodiny s dětmi

Je méně známým střediskem resortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta, o to více vás ale překvapí. Je to náš top tip na lyžování v Itálii, ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny milovníky zimních sportů. Folgaria – Lavarone má dlouhou historii a lyžovat můžete přímo mezi pevnostmi z 1. světové války. Areál nabízí přes 100 km sjezdových tratí a tvoří jej dvě vzájemně lyžařsky nepropojená lyžařská střediska Folgaria a Lavarone. Naleznete zde mnoho dětských parků a hřišť a také sjezdovku určenou pro sáňkování. Děti do 8 let navíc lyžují zdarma.

Užijte si svou zimní dovolenou!

Neváhejte a vyrazte načerpat síly na čerstvý horský vzduch, navíc za skvělé ceny. Všechna zmíněná lyžařská střediska si můžete více prohlédnout na stránkách cestovní kanceláře Ludor, která se na Itálii přímo specializuje. Na jejich webu naleznete jak ubytování se skipasem v ceně, tak i výhodné ceny pro rodiny s dětmi zdarma. Ať už se plánujete na lyže postavit poprvé nebo si raději vychutnáte náročné černé sjezdovky, lyžování v Itálii bude skvělou volbou!


www.ludor.cz