Oblast Ponte di Legno/Tonale s nabídkou 100 km sjezdovek uspokojí jak požadavky lyžařských začátečníků, tak i náročných lyžařů, kteří vyhledávají strmé a široké svahy nebo dokonce alternativní zábavu v podobě „nástrah“ snowparku, terénů pro freeride a skialpinismus, popř. běžeckých tratí. Kam ale zamířit po lyžování?


foto: CK Nev Dama


Ice Music Festival: koncerty v ráji

Od ledna do konce března destinace nabídne hudební koncert v prostorách ledové divadelní scény s kapacitou až 200 míst, a to ve výšce 2 600 metrů. Projekt přeměny iglú na koncertní síň, který přímo vybízí k dojmům jako z krásného snu, inicioval americký umělec Tim Linhart. Mezinárodně uznávaní umělci napříč žánry proto zavítají na ledovec Presena a přednesou divákům své umění, ovšem pouze na hudební nástroje vyrobené taktéž z ledu. Kromě impozantních výhledů a kulinářských zážitků (v nabídce je speciální Ice Music Menu) se tak můžete těšit na jedinečný kulturní zážitek, který nemá v alpském regionu srovnání.


foto: www.pontedilegnotonale.com


Kam ještě za apres-ski?

Pokud ještě na chvíli zůstaneme vysoko v horách, k lákavé návštěvě vybízí jeskyně na Passo Paradiso s multimediální expozicí, která se věnuje zdejším bojům za 1. světové války. Pod majestátními svahy obou středisek v srdci masivu Adamello se pak nacházejí kompletně vybavená horská městečka s nabídkou večerního vyžití. Zvolit můžete jak z pestré škály apres-barů, tak i horských restaurací a diskoték. K romantickým procházkám láká zejména právě Ponte di Legno oproti lyžováním pohlcenému Tonale.


foto: CK Nev Damafoto: CK Nev Dama


Novinky pro zimní sezonu 2018/19

K provozu středisek od podzimu do jara bude nově přispívat umělé jezero vytvořené v oblasti Valbiolo, které zajistí dostatečné zásobování vodou pro zasněžování. Uměle vybudovaná kotlina, jako z pera futuristických architektů, nepochybně upoutá pozornost návštěvníků i po zbylé nezasněžené měsíce. Kromě podmínek pro lyžování klade v nové sezoně oblast Ponte di Legno/Tonale důraz na nabídku pro skialpinismus, horolezectví nebo běžecké lyžování.


foto: CK Nev Damafoto: CK Nev Dama


Nabídne vám ale i mnoho variant netradiční zábavy, jako např. jízdu na sněžném skútru, vyhlídkové lety helikoptérou, snowkiting, sjezdovky pro tzv. fat bike (cyklistická kola upravená pro jízdu na sněhu) nebo příležitost stát se musherem, tzn. vůdcem psího spřežení. K odpočinku pak poslouží např. termální wellness centrum inspirované opět ledovým masivem.

Ještě přemýšlíte, kam za zimními radovánkami?
foto: CK Nev Dama