Sjezdovky Ponte di Legno jsou poměrně náročné, protože se nacházejí v lesích. Jsou spojené s těmi z Temù, zvláště širokými a panoramatickými. Lanovkou se dostanete z Ponte di Legno do Passo Tonale za 15 minut.

Passo Tonale stálo u zrodu mnoho generací lyžařů, díky snadným sjezdovkám na otevřeném poli. Jedna ze zdejších lanovek vás zavede na ledovec Presena v nadmořské výšce 3 000 metrů s náročnějšími sjezdovkami, kde sezóna pokračuje až do pozdního jara. V oblasti Pontedilegno-Tonale najdete jednu z nejdelších sjezdovek v Evropě: sjezd z 3 000 metrů n. m. z ledovce Presena do 1 250 m n. m. v Ponte di Legno: 11 km super lyžování.

Lyžařský areál má také snowpark se skikrosovou tratí a je vhodný pro rodiny a mladé lidi, kterým nabízí aktivní noční život v mnoha hospodách a diskotékách, ale také v après ski a horských chatách, kde si můžete užít spousty zábavy.

Dalším zajímavým místem je wellness lázeňské centrum, které bude postaveno v Ponte di Legno, práce začaly na jaře; krásný projekt je inspirován světem ledu a obohatí oblast Pontedilegno-Tonale o další turistickou atrakci, která se zaměřuje na wellness a volný čas.

Novinky pro zimní sezonu 2019/20

Tuto zimu bude slavnostně otevřen Railzip, panoramatické dobrodružné centrum, které vám umožní přejet v popruhu nad lesy a klikatit se přímo nad lyžaři. Sjezd je zajištěn gravitací za pomocí postroje připojeného k vozíku, s úseky střídající kolejnice a l ano. Start se nachází na nástupní stanici sedačkové lanovky Casola v Ponte di Legno. Celková vzdálenost je 1 300 metrů, převýšení 249 metrů a průměrný sklon 20 %. Během sjezdu, který bude trvat 6 až 7 minut a může být proveden samostatně nebo ve dvou, se můžete kochat pohledem na vesnici Ponte di Legno a majestátní vrcholy, které ji obklopují.

Od této zimy bude také možné vyzkoušet biatlon, v běžeckém centru Vermiglio byla vytvořena krásná střelnice s 10 pozicemi pro vzduchové pušky a 3 pozice pro pušky ráže 22. Nemusíte být profesionálem, mistři běžeckého centra jsou k dispozici i těm, kdo chtějí tento zimní sport vyzkoušet.

Ledová hudba

Zima 2019/20 bude opět věnována hudbě, po úspěchu loňského roku znovu proběhne Festival Ice Music. Vše se odehraje na ledovci Presena ve 2 600 m n. m. Festival bude hostit přes 50 koncertů s ledovými nástroji: housle, viola, violoncella, banjo, kytara, perkuse a obrovský xylofon. Je to opravdu jedinečný zážitek, který můžete vyzkoušet od ledna do března, každý čtvrtek a sobotu. Stejně jako v loňském roce se na ledovou scénu dostanete lanovkou Paradiso přímo z Passo Tonale (vstupenky lze zakoupit on-line nebo v pokladně pod lanovkou).

Novinkou této sezony je, že hudba nebude jediným uměním, které bude v Preseně prezentováno. Na cestě mezi výstupem z lanovky a ledovým domem budou umístěny ledové sochy vytvořené umělcem Ivanem Mariotti. V neděli budou dále představeny divadelní performance, připravené ve spolupráci s Muzeem věd v Trentu (MUSE), které originálním způsobem i lustrují důsledky změny klimatu.

Jsou také naplánovány gurmánské večeře s některými z nejpopulárnějších kuchařů v údolí Alta Camonica a Val di Sole, prezentující se vynikajícími produkty z této oblasti. Ale pro ty, kteří hledají ještě silnější zážitek, budou postavena také tři iglú: každé se třemi ložnicemi.

Vstupenky:

  • 25 EUR na koncert
  • 35 EUR (koncert + lanovka na zpáteční cestu)

Program koncertů

  • čtvrtek: 16.00 a 17.30 h
  • sobota: 16.00 a 18.00 h

Ponte di Legno/Tonale v kostce

  • 100 km sjezdovek
  • 100% pokrytí sněhem díky zasněžování
  • 28 lanovek a vleků
  • přepravní kapacita 44 000 osob/hod.
  • snowpark
  • #pontedilegnotonale

Pro více informací a nákup vstupenek navštivte www.pontedilegnotonale.com