Připraveno na základě tiskové informace společnosti Kästle.

Cílem společnosti ConsilSport je vybudovat ji jako významnou skupinu sportovního průmyslu. Letošní ISPO představilo 28 nových modelů lyží Kästle. Zajímavá je skutečnost, že se – pochopitelně i díky bratrství se Sportenem – Kästle vrací do běžkařského sektoru.

Počínaje 1. únorem 2019 společnost SPORTEN, a.s. získává nové jméno KÄSTLE CZ, a.s. Značky SPORTEN a ARTIS nadále zůstávají ve světě lyžování v podobě lyžařské značky. „Existující produktové portfolio Kästle rozšíříme o segmenty lyží běžeckých, skokanských, akrobatických, lyží pro jízdu v boulích i lyží kolečkových. Zároveň máme ambice v oblasti vrcholového závodního lyžování,“ představil plány dalšího růstu značky Tomáš Němec.

"Aby bylo možné splnit cíle růstu v prémiovém lyžařském sektoru, je důležité, aby společnost Kästle měla své vlastní výrobní zařízení pro sériovou výrobu. To bylo možné dosáhnout tím, že převedeme stávající výrobní zařízení do Nového Města na Moravě, které bude nyní fungovat pod značkou Kästle. Spolu s týmem Kästle v Hohenems se těším na budoucí výzvy na cestě k dalšímu růstu", sdělil v tiskové zprávě Němec.

Kromě společnosti Kästle GmbH se sídlem v Hohenems a dceřiných společností ve Švýcarsku a v USA vlastní skupina Kastle CZ, a.s. i podnik Sporten s výrobní kapacitou 100 000 párů lyží ročně. Sídlo Kästle ale zůstává v Hohenems, přičemž v posledních několika měsících se počet jeho zaměstnanců zvětšil. Podnik v Hohenems se zaměřuje na výzkum a vývoj, malosériovou výrobu top lyží, specialit a výrobu kompozitních dílů. Například, skeletony pro rakouský národní tým jsou vyráběny právě v Hohenems.

Všechny značky v rámci Němcovy skupiny Consillium – private investments plně sdílí výrobní technologie, výzkum a vývoj, know-how, obchodní procesy, či marketingové aktivity. Synergie tak posílí kvalitu produktů všech lyžařských značek společnosti. Nově vznikající sportovní divize výše zmiňované skupiny pečuje o vlastní značky lyží Kästle, Sporten, Artis a Differences, a dále je prostřednictvím obchodní společnosti Levelsportkoncept jejich distributorem pro Českou republiku.

Návrat běžek Kästle

S více než třicetiletou zkušeností ve Světovém poháru se Kästle vrací zpět na běžkařskou scénu s vlastní závodní divizí, třemi řadami běžeckých lyží a dokonce s lyžemi pro skoky. Závodní běžecké lyže Kästle pro světové poháry míří do sériové výroby, samozřejmě s nezbytnými atributy jako vysoký výkon, maximální přenos síly a přesnost, které jsou k dispozici všem sportovcům, kteří hledají maximálně rychlé sportovní lyže.

Nové prémiové lyže pro celou rodinu

Podobně se do hledáčku značky vrátily ženy. Tři nové dámské modely Vogue oslovují výkonné lyžařky, přičemž sledují zásadní specifika dámské konstituce. Nabízejí proto optimalizovanou flexi a montážní body, konstrukce lyže je zároveň lehčí, aby lyže byly snadněji ovladatelné. Samozřejmě i grafika, navržená ženami, cílí na ženy.

Motivem dětské řady je maskot "Holly", kterého najdete na dětských lyžích KX. Kästle chce dětem nabízet lyže bez konstrukčních kompromisů, aby pro první oblouky nabídly intuitivní, snadné a zábavné ovládání.

Jiné cíle má nejvyšší juniorská řada Kästle junior, je určena pro ambiciózní děti, aby se díky ní posunuly na další lyžařskou úroveň nebo trénovaly závodní jízdu v bránách.

Ve freeridovém sortimentu Kästle představuje čtyři nové modely FX s technologií TRI, která spojuje 3D tvar, trojité dřevěné jádro s karbonový a skelnými vlákny - pro maximální přenos síly, stabilitu a perfektní plavbu v backcountry.

Tečkou sjezdové kolekce je pak nová řada lyží PX. Exkluzivní modely v edici limitované na 500 vyrobených párů ročně oslovují ty nejnáročnější zákazníky.

Hollowtech revoluce

Nové řady FX a PX zároveň nesou nově patentovanou technologii Hollowtech 3.0, která umožňuje snížit množství použitých materiálů, čímž ubrat na hmotnosti lyže zejména v kritické přední části. Eliminace kmitů je až o 30% rychlejší, lyže tedy efektivně tlumí, nabízí jistější grip a preciznější zahájení oblouku.


Kästle je světoznámá lyžařská značka založená v roce 1924, „v jejíchž barvách“ v minulosti závodila taková esa, jako Toni Sailer, Kjetil Andre Aamodt, Pirmin Zurbriggen, nebo Anette Boe. Ti na lyžích Kästle získali dohromady 133 medailí z olympijských her a mistrovství světa. Firma zřizuje paralelně vedle své lokální výroby v Hohenems, Vorarlberg v Rakousku hlavní výrobní bázi na Vysočině v Novém Městě na Moravě.

SPORTEN úspěšně udržuje více než 120 - ti letou tradici výroby lyží v srdci Evropy, na Vysočině v Novém Městě na Moravě. Je znám jako tuzemský výrobce lyží SPORTEN, ARTIS, a také jako OEM výrobce lyží téměř pro všechny renomované lyžařské společnosti v Evropě a Japonsku.

Levelsportkoncept je českým distributorem pro dalších cca 16 renomovaných sportovních značek, mezi něž patří Leki, Kjus, Poc, Mizuno, Mico, Gatorade, Maloja, SH+, Mitas, Swans, Salto, a další.