Stubaital, 2019: Snad nejhezčí čas roku je za dveřmi! Jarní lyžování se u fanoušků zimních sportů těší oblibě už staletí. Čtyři lanovky, jistota sněhu a stoupající teploty – od stubaiského ledovce, přes Schlick 2000, Elfer až po lanovky v Mieders si milovníci lyžování mohou užívat ten nejhezčí čas v roce.

Při lyžování v jarních měsících můžete odložit vrstvy teplého oblečení a užívat si hřejivé paprsky jarního slunce. Zatímco dole v údolí už turisté a cyklisté podnikají svoje první výpravy, lyžaři si na ledovci mohou stále užívat lyžování na dostatku sněhu.

Skvělý požitek pro tělo a duši na Stubaiském ledovci

Dostatek sněhu je zaručen od října do června, takže na jaře není lyžování na Stubai rozhodně u konce. V provozu jsou sjezdovky všech obtížností, stejně jako freeridové sekce i vyhlášený Snowpark Stubai Zoo, takže si i na jaře na své přijdou nejen sjezdoví lyžaři, ale také milovníci freeridu a freestylu. Na slunečné paprsky lákají především terasy restaurace Schaufelspitz, kde se servírují regionální pochoutky v nejvýše položené restauraci v Alpách. Šarm jarnímu lyžování na Stubai dodává i řada zajímavých akcí.

S rostoucími teplotami roste na Schlicku 2000 I dobrá nálada

Jarní sluneční paprsky zaplaví rovněž i sjezdovky v skicentru Schlick 2000 ve Fulpmes. Až do poloviny dubna můžete kombinovat zážitky na rozmanitých svazích, nádherné zimní túry, běžkování i relax v plážových lehátkách. Od začátku března startují party s DJ´s a živá hudba na horských chatách, ale i jinde v údolí. Velkým hitem je party Ö3-Pistenbully 17. 3. 2019, která se odehrává v panoramatické restauraci Kreuzjoch. Navíc se tu na velikonoční neděli poschovávají velikonoční vajíčka různě po lyžařském středisku Schlick 2000, které můžete hledat. Kdo všechny najde, je odměněn velikonočním překvapením.

Sluneční hora Elfer

Kolik slunečných hodin nadělí návštěvníkům jarní období lze pozorovat na největších průchozích slunečních hodinách v Alpách na Elferu v Neustift. Hodiny se vypínají nad Neustiftským údolím a slouží i jako ukazatel pro sáňkře i paraglidisty, kteří překonávají 1800 výškových metrů. Zatímco sáňkaři si užijí sjezd až do údolí Pinnistal nebo Neustift, paraglidisté letí vstříc slunečným paprskům.

Zimní túry a opalovačka v Mieders

Úplně jiný svět odhalí výletníci, kteří vkročí na zimní cesty okolo Serles. Lanovky Serles v Mieders poskytují návštěvníkům chodníky, díky kterým jsou lesy a louky v okolí snadno dosažitelné. Jak lyžaři, tak turisté se tu potkávají v horských chatách, kde si vychutnávají kulinářské pochoutky nebo si užívají slunečné paprsky na terase.