Hodně lyžařů, kteří už Apricu v minulosti navštívili, si nově oblíbili lokalitu Baradello, která byla otevřena teprve před pár sezónami. Ke „staré“ Aprice tím přibyly dvě moderní čtyřsedačky a téměř 15 km sjezdových tratí navíc.

Kouzelné výhledy

V Aprice se můžete i bezostyšně kochat! Prakticky z každého místa v horních partiích lyžařského areálu jsou překrásné výhledy na okolní horská panormata. Pokud vás přesně tohle naplňuje, určitě se vydejte na modrou sjezdovku Panoramica S, ta je výhledy do okolí proslulá.


Pro děti a začátečníky jsou nejlepší terény mezi Baradellem a Palabione na kraji městečka Aprica. Větší děti sem můžete pustit klidně i samotné, protože na sjezdovku vidíte prakticky z restaurace ve městě. Kraťoučké mírné svahy jsou tu zpestřené jednoduchým slalomem nebo průjezdem mezi boxovacími pytli. A prckové tu mohou zkusit i snowtubing.

Sníh až do pozdního jara

Nezpochybnitelnou předností lyžařského areálu na městečkem Aprica je vysoká sněhová jistota. Sjezdovky jsou tu z větší části rozloženy na severních svazích a středisko navíc v posledních letech výrazně investovalo do umělého zasněžování. Kvalitní sněhová pokrývka se zde ve vyšších polohách zpravidla každý rok udrží až do dubna.

Skvělé služby, přátelská atmosféra

Aprica se svoji značnou oblíbenost vedle atraktivních lyžařských terénů získala také díky vynikajícím službám. Kde jinde můžete zdarma využít dvě hodiny lyžování s lyžařským instruktorem? Jistě, tohle není samozřejmost, to si užijete pouze v případě, že jste klienty cestovní kanceláře Nev Dama. Ta dlouhodobě spolupracuje se zdejší lyžařskou školou Full Sky a díky tomu mohou čeští návštěvníci střediska klidně využívat služeb lyžařské školy, která v Aprice běžně vyučuje i v češtině. To je senzační zejména pro děti, o které je v Aprice, ostatně jako v celé Itálii, výtečně postaráno. U sedačky Alpe Vago byly například nově instalovány pohyblivé dětské koberce a znovu byl rozšířen komplexní program pro nejmenší lyžaře.

Bydlete u sjezdovky

Poloha všech ubytovacích kapacit střediska Aprica je v absolutní blízkosti či alespoň v limitním pěším dosahu lanovek. To je fantastické a mimo jiné to znamená, že tu můžete strávit celý lyžařský pobyt bez auta. Z pestré nabídky bydlení můžeme doporučit třeba apartmánový komplex Orso Bianco, z něhož to k lanovce není více než 50 metrů. Budova stojí doslova přes ulici od nástupu hlavní lanovky i dojezdu sjezdovky, ale blízko budete mít zrovna tak do centra Aprici.


Pokud se rádi necháte hýčkat se vším všudy, potom můžete vyzkoušet kompletně zrekonstruovaný Hotel Cristallo Club přímo na sjezdovce. Jedná se o přece jen odlehlejší místo na okraji městečka, hotel má ale pěkné relaxační zázemí včetně bazénu a známý je také vynikající kuchyní v množství nebezpečně atakujícím vaši štíhlou linii.


Videoprohlídka hotelu

SNOW tour TIP 2018 - Ubytování - Hotel Cristallo Aprica from SNOW.cz on Vimeo.