„Po dohodě s FIS připravujeme opět sobotní dvoukolový slalom na kratší trati Javor III a nedělní jednokolový obří slalom na delší trati Javor I,“ říká předsedkyně organizačního výboru a jednatelka hlavního organizátora, společnosti SJ SKI, Iva Kárníková.

Vrcholné mezinárodní závody Světového poháru kategorie Masters, pořádané v České republice umocňuje nejen velmi kvalitní příprava tratí ve SkiResortu Černá hora – Pec a profesionální organizace, ale i doprovodný program, zejména sobotní slavnostní vyhlášení výsledků slalomu v hotelu Horizont a následná party.

„I letos předpokládáme účast přes 200 závodníků, samozřejmě převážně z blízké Evropy. Ovšem atraktivita zastoupení závodníků z USA, Jižní Ameriky, Austrálie nebo Velké Británie či velice početná skupina borců z Ruska, Ukrajiny i Kazachstánu jsou pro nás jako organizátory radostí i potěšením,“ dodává Iva Kárníková. Jsme potěšeni i příslibem účasti prezidenta rakouského lyžařského svazu pana Petera Schrocksnadela a pevně doufáme, že i při letošním šampionátu osobně uvidíme slovenskou lyžařskou legendu, několikanásobného mistra světa Otto Krajňáka, narozeného v roce 1925.“

Nad akcí převzala záštitu paní ministryně Ministerstva pro místní rozvoj i hejtmanství Královéhradeckého kraje a nemohla by se konat bez podpory Nadace ČEZ, SkiResortu Černá hora - Pec, měst Pece pod Sněžkou, Trutnova a řady dalších partnerů včetně známého hotelu Horizont.

Více informací na www.sjski.cz.