A tak pod záštitou sponzorů Bula, Liberty a DNA byl uveden 13. – 15. září 2007 v Montrealu první mezinárodní freeskiingový filmový festival - IF3. Cílem akce bylo nejen uspořádání freeskiingového setkání a promítání nejlepší freeski filmů, ale jejich prostřednictvím informovat veřejnost o postupném vývoji freeskiingu. Jak řekl prezident a spoluzakladatel IF3 Felix Rioux, filmy se neodvolávají pouze na aktivní  sportovce, ale i na ty, kteří tuto vášeň,spojenou s dovednostmi a riskováním, dovedou ocenit.

Během víkendu bylo promítnuto 11  profesionálních a 5 amatérských freeski filmů. Vedle promítání byla připravena spousta doprovodných akcí včetně autogramiád, newschool ocenění a samozřejmě nesměla chybět party. Na akci byli pozváni nejlepší jezdci jako například Tanner Hall, JF Cusson, TJ Schiller, Pep Fujas, Sammy Carlson, JP Auclair, Simont Dumont, Charles Gagnier, Henrik Winstedt, Sean Petit, Andy Mahre, Lyndsey Dyer, Michelle Parker, Phil Belanger, JF Houle, Phil Larose, legendární Glenn Plake a další.

Profesionální filmy na IF3:

Lost and Found / Teton Gravity Research (USA)
Save / Plehouse films (Canada)
Believe / Tanner Hall (USA)
Yeah Dude! / Poor Boyz (USA)
PNW / Theory 3 and Poor Boyz Productions (Canada)
Idea / Eric Iberg and Poor Boyz Productions (USA)
REALTIME / Level 1 (USA)
Enjoy / Rage Films (USA)
Imhotape / Ski Vision Productions (France)
Wanderland / Meathead Films (USA)
Stop Go Stop / Peak Performance (Sweden)

Veškeré informace o festivalu najdete na  www.IF3.ca. spolu s ukázkami ze soutěžních filmů. Je mezi nimi většina očekávaných snímků letošního podzimu, takže ukázky máte téměř všechny pohromadě, abyste nemuseli slídit a trmácet se po všech webových čertech.