1. Lanovky zdarma

V případě ubytování alespoň na jednu noc v Davosu nebo v sousedním Klosters získáte zdarma návštěvnickou kartu Davos Klosters Card, se kterou máte místní veřejnou dopravu, vlak Rhétské dráhy na trase Klosters – Davos – Filisur a dopravu lanovkami v Davos Klosters zcela zdarma. I když se ubytujete na týden, každý den můžete objevit nový vrchol – Jakobshorn, Pischa, Rinerhorn, Parsenn / Gotschna, Schatzalp / Strela a Madrisa.


2. Davos Klosters Active

Díky vaší návštěvnické kartě Davos Klosters Card jste v letní sezoně (červen – říjen) také automaticky zařazeni do bezplatného návštěvnického programu Davos Klosters Active s nespočtem aktivit zdarma nebo s výraznou slevou. Vyzkoušejte tak například paddleboard na místním jezeře, rodinný rafting, lanový park, komentovanou prohlídku místního muzea zimních sportů nebo navštivte farmáře na alpských salaších. Za týden lze díky programu Davos Klosters Active ušetřit až 1 000 CHF.


3. Skutečný bikerský ráj

Přes 700 km značených tras pro bikery dělá z regionu Davos Klosters skutečným bikerským rájem. Davos se navíc může pyšnit trailem Alps Epic Trail Davos, který Mezinárodní asociace horských kol (IMBA) zařadila na seznam „Epic Trails“. Pro bikery nabízí Davos také specializované bike hotely, kde si své kolo po dní stráveném na trailech umyjete či případně opravíte ve speciální servisní místnosti.


4. Bahnen tour s pizzou

Davos si pro bikery připravil speciální Bahnen tour, kdy se na vrchol vyvezete s kolem lanovkou a dolů nebo na další vrchol vyjedete na kole. Celá Bahnen tour nabízí převýšení až 10.000 metrů a vámi objednaný kurýr vám přiveze ještě teplou pizzu k obědu do lanovky.


5. Pivovar a senná polévka v Monsteinu

Kousek nad Davosem na vás čeká místní pivovar BierVision Monstein, do kterého se můžete vydat na prohlídku a ochutnávku pivních specialit. V hotelu Duncan, který je hned naproti pivovaru, vás pohostí český šéfkuchař místní polévkou ze sena.


6. Schatzalp

Přímo nad Davosem, u hotelu Schatzalp, se nachází alpská zahrádka s 10 000 rostlinami. Pohodlně vás sem vyveze lanovka z centra Davosu, kterou mají ubytovaní v Davosu nebo Klosters zcela zdarma. Tato velká zahrada je rozdělen na dvě části – jedna je hned před hotelem Schatzalp a druhá na louce nad hotelem. Zahrada je přístupná zdarma a jako bonus nabízí nádherné výhledy na okolní vrcholy.


7. Dětský ráj na Madrise

Ideálním místem pro vaše děti je vrchol Madrisa, na který se dostanete pohledně lanovkou z Klosters. Na vrcholu vás čeká řada atrakcí včetně zábavního parku, ze kterého budete vaše děti jen těžce dostávat. Během oběda je možné využít místní restauraci nebo několik piknikových míst.


8. Sýrárna Clavadeler Alp

Půldenní pěší výlet za místními sýry vás čeká, pokud se vydáte z Davosu na farmu Schaukäserei Clavadeleralp. Cestu si můžete zkrátit lanovkou na Jakobshorn, vystupte ovšem již v mezistanici Ischalp a odtud pokračujte pěšky po značené trase až k farmářům. Během dopoledních hodin Vám v sýrárně předvedou, jak se vyrábí tradiční švýcarské sýry a těšit se samozřejmě můžete také na ochutnávku. Každou letní neděli od 09:30 do 12:30 si zde navíc můžete užít nefalšovaný sýrový brunch – návštěvu je nutno rezervovat předem.


9. Bydlete jako rocková hvězda

Davos byl prvním městem kontinentální Evropy, kde se otevřel Hard Rock Hotel světoznámého řetězce kaváren Hard Rock Café. V hotelu vás čekají upomínkové předměty od světoznámých zpěváku, tak jako tomu je v každém Hard Rock Café, navíc se zde můžete těšit na stylově zařízené pokoje, na které si lze zdarma z recepce objednat zapůjčení kytary.


10. Eau-là-là

Po dni stráveném na kole nebo v pohorkách se skvělými výhledy z okolních vrcholků zregenerujte své tělo a mysl ve wellnessovém vodním světě Eau-là-là v centru Davosu se širokou nabídkou, od bazénů přes sauny až po jacuzzi.


Bonus: Rafting

Davos je pravým rájem všech sportovních duší a mimo nespočet pěších a bike tras zde určitě vyzkoušejte také rafty v řece Vorderrhein (mezi Ilanz a Reichenau) nebo na řece Landquart (v Klosters, mezi Küblis a Grüsch).
Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete zdarma objednat poštou brožury.
Nezapomeňte sdílet Vaše zážitky ze Švýcarska na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko – ty nejzajímavější fotografie budou uveřejněny v nadcházejícím vydání tištěného magazínu SWISSmag.