Základní vybavení

Opravdový roadtrip se neobejde bez stanu, spacáku a karimatky. Na toto vybavení byste neměli zapomínat ani v případě, že máte možnost spát v autě, leckde to totiž může být mnohem příjemnější, ať už kvůli horku a dusnu, vlhku nebo většímu prostoru. Nezapomeňte na vše potřebné k vaření – kromě adekvátního počtu nádobí nezapomeňte také na potřeby na mytí nádobí a praktické je také outdoorové křesadlo, se kterým uděláte oheň i ve vlhkých oblastech a zároveň vám ho nezabaví na letišti, pokud se nejprve přemisťujete letecky.

Dobrou vychytávkou jsou tzv. packing cubes, které vám usnadní balení, a především následné hledání konkrétních věcí. Své oblečení a další vybavení jednoduše naskládáte do těchto obalů různých velikostí se zipem a pak vytahujete pouze to, co potřebujete, aniž byste to dlouho komplikovaně hledali.

Lékárnička

První pomoc nepodceňujte a vezměte si s sebou komplexní zásobu léků. Nikdy nevíte, kdy je vy nebo vaši spolucestující budete potřebovat. Hodit se vám může zejména:

  • Léky na bolest a na teplotu: Ibuprofen/Para­len/Acylpyrin
  • Léky na zažívací potíže: Endiaron, černé uhlí
  • Antibiotika, pokud máte
  • Desinfekce
  • Obvaz
  • Náplasti

Co do tašky nezabalíte

Plánování ale není jen o vybavení. Nezapomeňte proto ani na sjednání cestovního pojištění, které bude zahrnovat potenciální rizika, která by vás na cesta mohla potkat. Před cestou je lepší si vybrat část peněz v hotovosti a směnit ji za místní měnu, měli byste mít ale také běžný účet, na který se můžete kdekoliv spolehnout. S MONETA Money Bank máte i u běžného účtu výběru ze všech bankomatů v zahraničí zdarma, takže se na cestách nemusíte strachovat o poplatky navíc. Vždy je ale dobré si před cestou zkontrolovat také aktuální kurzovní lístek, abyste měli představu o aktuálních kurzech a nebyli později zaskočení.