Účelem nově budovaných stezek je svým uživatelům poskytnout zážitky z jízdy na kole v přírodě a při tom svojí konstrukcí a provedením minimalizovat škody na přírodě. Síť tratí v délce 15 km je navržena variabilně, aby umožňovala návštěvníkům rozmanité možnosti vyžití na kole. Převýšení na hřeben Javorníku bude možno zdolat za pomoci vleku, nebo po 2 km dlouhé stoupací stezce. Většina úseků je budována s mírným podélným sklonem, aby je mohli využít i méně trénovaní cyklisté a rodiny s dětmi. Všechny tratě jsou budovány mimo stávající síť lesních cest, takže pohyb pěších turistů a lesní techniky nikterak neomezí cyklisty na stezkách. Návrat z Javornického hřebenu (vrchní části Pekláku) bude možný taktéž po nově budované stezce, která svým mírným sklonem a profilem dovede cyklisty bezpečně zpět do výchozího bodu.

Návštěvníci, kteří se budou chtít posunout dál ve svých dovednostech na kole, budou moci využít nově vybudovaného „trenažeru pohybu na trailech“, „pumptracku“ a „skokového trenažeru“ – vše u horní stanice vleku. Dále bude moci návštěvník využít a vyzkoušet i stávající tratě v bike parku. Tyto tratě procházejí celkovou rekonstrukcí a je u nich již třeba brát v úvahu jezdecké schopnosti jezdce. Bike park nabízí 7 linek všech obtížností.

Další novinkou pro nadcházející sezónu je zbrusu nové parkoviště s přípojnými místy pro obytná vozidla a mini kemp, který nabízí 2 travnaté terasy pro stanování. Pohyb na kole po lesních stezkách v okolí Pekláku přinese aktivní zábavu mimo nebezpečí a smog z aut.

Celá rodina si tedy nyní bude moci vyrazit na výlet na kole, projet se v krásné přírodě, v tichosti lesa po zábavných cestičkách k tomu určených a načerpat energii.

Jestli chcete děti vést k aktivitám v přírodě, tak toto je ideální způsob. Stačí vám na to i obyčejné horské kolo v dobrém technickém stavu a přilba.


Bike resort Peklák Česká Třebová:
www.peklak.cz