La Grave - Francie

Méně známé středisko pod horou La Meije je pro opravdové nadšence, kteří se nebojí, takže i pro ty, kteří již mají s freeridem své zkušenosti.

V nadmořské výšce 1 525 m si užijete ty nejlepší podmínky s dvěma neupravenými lyžařskými trasami na hlavním svahu. Užijí si hlavně ti, kteří se vyžívají ve skákání, ale doporučujeme jednoznačně pořádnou výbavu na freeride (lavinový vyhledávač a opravdu pořádné sjezdové lyže).

Andermatt – Švýcarsko

V oblíbených Alpách je tohle středisko stále populárnější. Nejvyšším vrcholem je tu Gemsstock (2 963 m) a z něj vede nespočet tratí, které jsou vhodné právě pro pořádný freeride. Zkuste to třeba po severní straně do údolí Unteralp nebo pře Felsental. O sníh tu rozhodně nouze nebude, takže můžete zkoušet i snowparky nebo trasy pro zimní turistiku či sněžnice.

Arlberg – Rakousko

Pro milovníky zimních radovánek je tohle středisko téměř povinností. K dispozici je vám neuvěřitelných 300 km sjezdovek, rozličné snowparky a vyzkoušet můžete dokonce heliskiing. Pro freeride jsou tu ideální podmínky díky strmým svahům a metrům čerstvého prašanu každý den.

Courmayeur – Itálie

Tuto oblast na italské straně Mont Blanc tvoří dva areály, ale především freeridové středisko La Palud. Na své si přijde každý, kdo miluje vysokohorský freeride. Přímo z La Palud se dostanete na horu Punta Helbronner (3 462 m) a můžete sjet pořádným terénem právě dolů do Courmayeur. V každém případě je toto místo vhodnější pro zkušené lyžaře, protože oblast skýtá mnoho ledovcových trhlin. Lavinová výbava je naprostou nutností.