Novinky značky Stöckli v kompaktní, uchopitelné a přehledné kolekci snad ani nemůžete minout.


Pánské oblečení Stöckli z řady Sport

Pánské oblečení Stöckli z řady Sport

Racing allmountain

Sportovně zaměřené lyžaře oslovuje tradičně snad už ikonická modelová řada Laser. Nejenom designovou, ale i konstrukční obměnou prošly obřačky Laser GS, slalomky Laser SL a univerzálky Laser SC. Úplnou novinkou je pak model Laser AR, označovaný jako „racing allmountain“. Je určen pro nejnáročnější pokročilé lyžaře, kteří hledají celodenní, ale přitom sportovní lyži. Taková zvládne tvrdou sjezdovku, ale i čerstvý sníh, přitom si uchová vlastnosti těch nejlepších závodních modelů. Ve Švýcarsku zvolili pro takovou lyži šířku pod botou 83 mm a nabízejí ji v délkách 154–182 cm s příjemným krojením určeným pro střední a delší poloměry oblouků. Jejich snadné zahájení a ukončení navíc na tomto modelu podporuje i nová technologie TRT (Torsion Racing Technology). Nosné vrstvy lyže jsou v přední i zadní části podélně rozříznuty, čímž dochází ke změkčení ve špičce i patě lyže. Nájezd i výjezd z oblouku jsou tak mnohem plynulejší, lyže lépe odpouští chyby a šetří lyžařovy síly.


Stöckli Laser AR: novinka pro sportovní jízdu v různých sněhových podmínkách


Dámské oblečení Stöckli z řady Style

Dámské oblečení Stöckli z řady Style

Woman racing

Nedávnou novinkou elitní řady Laser je model MX. Je to vůbec první model této výkonnostní řady, který je určen ženám. A to nejen designem. Na jeho vývoji spolupracovala Tina Maze, která lyži vtělila vlastnosti, jež by měly oslovit i další ambiciózní lyžařky. Lyže je, jak jinak, maximálně odlehčená, vedle upravené sjezdovky by měla zvládat i rozbitý terén, a to přesto, že pod botou má pouhých 65 mm. Vztlak totiž v takových případech přebírají výrazně rozšířené periferie, zejména špička. Neobvyklá geometrie 119-65-100 tak dává při nejdelší vyráběné délce 162 cm pouhý 12,4m rádius.


Stöckli Laser MX: lyže vyladěná Tinou Maze pro náročné lyžařky


Axis v novém

Ke změnám došlo pro nadcházející sezónu i v řadě univerzálních lyží Axis, jejichž funkčním krédem je jistota a pohodlí s přiznanou sportovní DNA rodiny Stöckli. Modely dostaly oproti loňskému roku nejen nové designy, ale také užší a jednotný střed 70 mm. Axis Pro jsou určeny pro pokročilé a sportovně zaměřené lyžaře, model Axis Motion je designová záležitost pro dámy (odlehčené dřevěné jádro). Axis Comp pak cílí na mírně pokročilé lyžaře, kteří hledají stabilní, široce univerzální lyže pro celodenní použití na upravených sjezdovkách.


Stöckli Axis Motion: elegantní univerzálky pro dámy


Sladěni v oblečení Stöckli

V nabídce švýcarské značky je i rozsáhlá kolekce oblečení pro dámy i pány. Stejně jako jsou lyže Stöckli vyráběny ve Švýcarsku, ani výroba oděvů neopustila Evropu, což se pozitivně projevuje nejen na kvalitě zpracování. Základem kolekce jsou použité strečové materiály Gelanots a Amaterrace. Obě membrány se vyznačují vysokou hodnotou vodního sloupce 20 000 mm, k tomu velmi dobrou prodyšností 20 000 g/m2/24h (u materiálu Amaterrace dokonce 30 000 g/m2/24h). K zateplení lyžařského oblečení jsou použity vybrané materiály značky Primaloft nebo peří od firmy Happy Goose. Nabídka koresponduje s designem a zaměřením lyží, takže k lyžím WRT-ST můžete zvolit kolekci oblečení řady WRT, k závodním modelům LASER se naopak hodí oblečení z linie RACE, k dispozici je i nenápadná SPORT Line či volnočasová URBAN Line.