Plnoštíhlé Redster X WB

Úplnou novinkou v kolekci Redster X jsou lyže označené WB (wide body). Oblíbené a velmi univerzální modely X, které disponují technologií Servotec a kombinují v sobě vlastnosti obřaček G9 a slalomek S9, nyní dostávají svoje širší kolegy. V kolekci je najdeme v příslušném designu, avšak v netradičních šedých barvách a s nenápadným popisem wide body, který upozorňuje na širší střed. Jsou určeny nejen na upravenou pistu, ale i do méně příznivých podmínek, na měkký a rozbitý sníh, prostě na celodenní lyžování. Vedle širšího těla si ale zároveň drží i velmi sportovní duši zrcadlenou od svého předobrazu, modelu Redster X9 a X7. Tyto v kolekci samozřejmě pokračují. Nejvýznamnějším ambasadorem a propagátorem řady Redster X je legendární rakouský lyžař Benni Raich, který se zároveň podílel na jejich vývoji.

Pouze Vantage

Allmountain lyže Vantage si za několik let na trhu vydobyly pověst univerzálek do jakéhokoliv terénu. V letošní sezóně jsou všechny sjednoceny do jedné kolekce a vybrat si můžete z několika šířek i materiálů. Základem je vždy unikátní konstrukce Prolite, která je vyztužena karbonem, nebo titanalem. Užší modely od 75 do 82 mm pod botou jsou určeny více na upravené tratě, širší lyže od 86 do 107 mm už lze bez limitů použít i mimo značené sjezdovky.

Nová generace Backland

Již před několika lety byla představena kolekce lyží, bot a doplňků Atomic Backland určená pro výkonnostní i rekreační skitouring. Letos přichází na trh nová generace touringových bot Backland, která se pyšní hned několika technologickými inovacemi. Mezi ty zásadní patří nová konstrukce Prolite, která ušetřila cenné gramy, ale přitom díky vyztužení ve stěžejních místech skeletu zachovává všechny vlastnosti potřebné pro plnohodnotný sjezd. Na první pohled pak zaujme nový BOA Fit Systém nahrazující obvyklé nártové přezky, který po dotažení přesně usadí nohu ve skeletu. Jistotu komfortu pak zaručuje technologie Memory Fit 3D, tepelně tvarovatelný skelet i vnitřní botička. Výsledkem jsou touringové boty, které jsou zcela nekompromisní při sjezdu, při výstupu však máte pocit, jako byste měli na nohou běžné pohorky.

Savor: lyžování je jednoduché

Lyžování není jen sport, ale pro mnoho lidí především zážitek. Nehledají ty nejlepší závodní modely, ale vybavení, které jim zážitek usnadní a zpříjemní. Nemusíte mít vybroušenou techniku ani být zarytí příznivci carvingu. Atomic myslí i na tyto méně ambiciózní lyžaře či seniory a přichystal pro ně celou kolekci vybavení pod názvem Savor. Snadno ovladatelné lyže, které jsou pozitivně nakloněny klasické technice smýkaných oblouků, lyžařské boty se zadním nástupem, které jednoduše obujete a zapnete jedinou přezkou, nebo lyžařská helma dva v jednom s integrovaným zorníkem namísto brýlí. Savor znamená vychutnat si, cílem kolekce je, aby si lyžování vychutnali úplně všichni.