Nová kolekce určená zejména pro sportovní a allmountain lyžaře má hned několik modelů s indexem tuhosti od 70 do 130. Každá unisex verze má i svoji dámskou variantu, vyjma flexe 130. Šířka všech modelů je označena jako Medium, činí tedy 100 mm, a díky unikátní technologii Custom Shell HD je možné skelet bot tepelně rozšířit až na úctyhodných 106 mm.
Možnost individuálního přizpůsobení je také jedním z největších taháků nové kolekce. Tvarovat lze celý skelet a proces trvá pouhých 10 minut. Technologií na takové tepelné tvarování lyžařských bot přitom disponují stovky obchodů po celém světě. Novinkou je i konstrukce Coreframe 360, která botám dramaticky ubrala na hmotnosti, ale zachovává všechny jejich vlastnosti i po tepelné úpravě skeletu. Přenos sil i reakce při přehranění jsou srovnatelné se závodními botami, ale při komfortu lyžařských bot určených pro široké spektrum jezdců. Pohodlí navíc zajišťuje i zcela nová bezešvá vnitřní botička, která se velmi snadno přizpůsobí noze.

Nové S/PRO tak vynikají zcela ojedinělým vyvážením třech vlastností, které většina sportovních a rekreačních lyžařů sleduje. Výkon, těsné, ale pohodlné usazení nohy a nízká hmotnost.