Ihned po vstupu do prodejny vám dojde, která značka v Heliasportu hraje, jak se říká, první housle. Je to Nordica a už to samo o sobě Heliasport odlišuje od většiny lyžařských obchodů. Fanoušek této italské značky, jejíž barvy hájí třeba dvojnásobný vítěz Hahnenkammu Dominik Paris a krásné úspěchy s ní zažil i český reprezentant Ondřej Bank, si v Heliasportu přijde na své. A proč to nepřiznat, majitelem řetězce pěti obchodů (kromě Prahy najdete další prodejny na Moravě) je firma dovážející sportovní vybavení značek Nordica a RollerBlade do České republiky. Pro zákazníka má tato skutečnost několik výhod.

Nordica ski boots centrum

Kdo propadl kouzlu značky Nordica, což není nijak těžké, bude se v pražském Heliasportu cítit jako v ráji. Jste-li toho názoru, že vaše nohy prostě musí obouvat firma Nordica, protože jenom Nordica je to pravé, je zbytečné, abyste třeba jen pokukovali po jiném obchodě. Kompletní sortiment od turistických bot až po závodní modely prostě jinde nenajdete. „Nordica je v botách naprostá špička, což se odjakživa hezky demonstrovalo hlavně v prostředí závodního lyžování, u rekreačních lyžáků to ale není jinak,“ potvrzuje známou pravdu vedoucí pražského Heliasportu Rostislav Přibyl. V obchodě má pouze lyžáky značky Nordica, a přesto se mu jen výjimečně stává, že by si zákazník vhodné lyžařské boty nevybral. „Šíře sortimentu a hlavně cílené zaměření jednotlivých modelových řad obsáhne plné spektrum požadavků od začátečníků přes experty až po závodníky,“ pochvaluje si Rostislav Přibyl.
Heliasport má jakožto expert na značku Nordica samozřejmě i Nordica boot fitting centrum, takže pokud by vás snad lyžáky tlačily, personál prodejny na nich zapracuje. Nordica lyžáky tvaruje za pomoci infra lampy, což má jednu velikou výhodu. Infračervené paprsky zahřívají skelet v principu jinak než zařízení ostatních výrobců, takže materiál absolutně nepoškozují. Navíc je možné paprsky zaměřit přesně na místo, kde se skeletem potřebujeme pracovat. Každá modelová třída má ovšem jiný čas nahřívání. Tohle personál Heliasportu samozřejmě zná. A hravě si poradí i s vytvarováním korkové vnitřní botičky, další specialitou značky Nordica. „Problémem nejsou ani utržené přezky nebo sešlapané podpatěnky lyžáků, většinu náhradních dílů umíme zajistit,“ dodává Rostislav Přibyl.
Personál Heliasportu jsou odborníci, kteří znají svoji práci. A také velcí sportovci. V pražské prodejně si klidně můžete podat ruku s mistrem světa na deblkanoi Markem Jirasem. Kanoe už pověsil na hřebík, ale sport pořád je a asi vždycky bude jeho životní vášní.Lyžařkám

Co se týče lyží, hraje na prodejně opět prim Nordica, logicky. Na rozdíl od lyžařských bot tu ale najdeme také jiné značky, zejména Elan. Nordica v Heliasportu opět ukazuje více méně vše, co opustí výrobní závod v rakouském Mittersilu, chybí snad jenom extrémně široké a parkové freeskis. „Po těchto lyžích není v Česku taková poptávka, na rozdíl třeba od amerického trhu, ale na přání zákazníku umíme doobjednat,“ připomíná vedoucí prodejny.
Při prohlídce prodejních regálů si nejde nevšimnout poměrně obsáhlé nabídky lyžařského vybavení pro ženy. Rostislav Přibyl tuto skutečnost komentuje: „Ano, ženy mají specifické požadavky, ať už na funkčnost, ale taky zejména na design. Proto se jim snažíme nabídnout odpovídající vybavení v každém segmentu.“ Nejedná se samozřejmě jen o dámské lyže nebo boty, ale také oblečení a ostatní doplňky. Kromě prémiových značek jako Descente nebo Phenix tu koupíte třeba i oblečení finských značek Luhta nebo Icepeak. „Oblíbené jsou i dámské čepice Eisbär s doplňky Swarowski, doporučuji všem pánům, kteří chtějí potěšit a překvapit svou polovičku pod vánočním stromkem.“

Než koupíte lyže, testujte

Toužíte si vyzkoušet nejnovější obřačku Nordica Dobermann GSR? Tak si pro ni zajeďte do Heliasportu. A stejně tak pro jakoukoliv jinou lyži italského výrobce, v nabídce testcentra je takřka všechno z aktuální kolekce. „Každý rok testcentrum obměňujeme. Pokud uvažujete o koupi nejvyšších modelů, budete si je možná chtít otestovat,“ vysvětluje Rostislav Přibyl. A opravdu to tak funguje, zákazníci si pro nové lyže často přijdou s tím, že už je testovali. Třeba v lyžařském středisku v Koutech nad Desnou, které také patří do rodiny, provozuje ho totiž stejná firma jako Heliasport. V Koutech je pro testování produktů Nordica skvělé zázemí, z čehož samozřejmě těží hlavně moravské prodejny. Ale také stále více Pražáků neváhá do Koutů vyrazit a spojit dobré lyžování s testováním lyží. Nově letos do testcentra pražského Heliasportu přibyly snowboardy NITRO.


Kvalitní servis lyží, běžek a snowboardů je v pražském Heliasportu samozřejmostí. Od letošního podzimu pracuje v Heliasportu nový servisní automat Wintersteiger. Na servis tedy můžete mít i ty nejvyšší požadavky.


Důraz na bezpečnost

Heliasport není jen o sjezdování. Na své si v něm přijdou i příznivci lyžování klasického, tedy běžek, nebo snowboardů. A letos už prodejna nově nabídne také skialpinistické vybavení, ktere je stále populárnější.
Velký důraz je kladen na bezpečnost. Na prodejně naleznete velké množství helem, páteřáků nebo třeba holí Leki s bezpečnostním úchytem Trigger. „Troufám si tvrdit, že máme jeden z největších výběrů přileb v Praze,“ říká Rostislav Přibyl. V nabídce má celkem deset značek, hojně zastoupené jsou i čím dál populárnější přilby se štítem.

Prodejní akce

Skimanie, tohle slovo už si celá řada lyžařských nadšenců dobře pamatuje. Proč? Každý rok na podzim propukne v Heliasportu opravdová mánie podpořená skvělými cenami lyžařského vybavení. Skimánie se odehrává v druhé polovině listopadu, kdy obchod dělá zákazníkům radost ve stylu black fridays. Zkuste se včas na některé z prodejních akcí v Heliasportu zastavit, nechte si poradit od lidí, které sport opravdu baví, a nakupte za parádní ceny!


HELIASPORT PRAHA
Střelničná 731/1 , Praha 8 – Kobylisy
e-mail: praha@heliasport.cz
tel.: +420 284 688 489
po–ne: 9:00–20:00

www.heliasport.cz