V klidu zaparkujete, v horském baru si dáte dobré espresso a můžete s námi vyrazit na objevitelskou lyžařskou cestu.

Na lyžích vám nesmí nic překážet, bránit v pohybu a musíte dobře vypadat. Setkání s Lasse Kjusem je vždy inspirativní. Dejte si od něj poradit, co bude nejlépe vyhovovat vašemu stylu ježdění i destinaci, kde obvykle lyžujete.

Lyžování je sport, kde dochází k pádům. Cizí nebo vlastní vinou. Přilba proto není sprosté slovo, ale funkční i estetický doplněk lyžařského outfitu. Lyžařských brýle je vhodné přizpůsobit očekávanému počasí a světelným podmínkám. Značky POC a OAKLEY se optice věnují a rozhodně se vyplatí se připravit na plné horské slunce nebo na sněžení.

Jste oblečení a ochránění a je potřeba se postarat, aby vás nebolely nohy a nebyla vám na ně zima. Každý má jinou nohu a Vaše nohy zaslouží to, co jim sedne nejlépe. Sednete si na náš „lyžákový trůn“ a po přeměření chodidla vyzkoušíme, který model bude nejlépe sedět a vyhovovat vašemu stylu jízdy. Po správném výběru přizpůsobíme lyžařské boty přesně na vaše nohy tím, že je nahřejeme, natvarujeme a zchladíme tak, aby co nejlépe sedly. Individuálním fittingem lyžáků zajistíme pohodlí a ideální přenos síly na lyže.

Tím se dostáváme tomu nejdůležitějšímu, k lyžím. Ať už jste začátečník nebo sportovní lyžař, řítící se plnou rychlostí v carvingovém oblouku dolů ze svahu, každý potřebuje lyže, které budou vyhovovat lyžařským dovednostem. Probereme s vámi, kde, jak a za jakých podmínek chcete lyžovat, a doporučíme vám ideální řešení. A jsme na konce sjezdovky. Normální den na lyžích končí après-ski. Neb jste tu autem, tak se budeme věnovat pouze těm „ski“. Odložte je u nás, namažeme, nabrousíme a připravíme je na váš další výlet. A dáte nám pak vědět, jak to příští lyžování dopadlo.

www.kjusstorepraha.cz
Technologie AC Vent™ pouze na oblečení KJUS

„Odvětrání“ z pohledu vědy a vědců

a začátku této výzvy jsme vyrobili prototypy s 15 až 20 různými druhy odvětrání a vydali jsme se s nimi na naše nejoblíbenější testovací místo, do švýcarských Alp, kde jsme zkoušeli, které z nich nás ochladí nejúčinněji. Po těchto testech jsme se spojili s EMPA a jejími vědci, abychom posunuli naše prototypy na vyšší úroveň.
EMPA je švýcarská národní laboratoř pro výzkum materiálů a technologií. Je to jeden z předních světových hráčů na poli inovací materiálů. Díky této spolupráci jsme mohli zkoumat prototypy bund na „potících se“ figurínách. V klimatických komorách jsme simulovali různé druhy počasí, od větru 30 km/h až po teplotu –10 °C. A výsledky? Totální neúspěch! Ani jeden z prototypů nám neposkytl to, co jsme chtěli. Kontrolované ochlazení lyžaře.

Průlom – jednoduché, ale účinné

Problém u prvních návrhů byl, že byly umístěné moc blízko tělu, a tak při nízkých teplotách a velkém větru docházelo k příliš velkému a rychlému ochlazování těla a orgánů. Ideální místo pro odvětrání přišlo až po mnoha a mnoha dalších pokusech a spolupráci s EMPA, vědci zabývajícími se pohybem těla, designéry a odborníky na materiály – na vnitřní strany předloktí.
Právě zde jsou cévy nejblíže pokožce. Nahromaděné teplo uvnitř bundy může snadno ven a zároveň venkovní vzduch ochlazuje proudící krev z končetin zpátky do těla. Toto „napojení“ na přirozený ochlazovací systém člověka a jeho krevní oběh nám umožnilo efektivně regulovat teplotu celého těla jednoduchým ochlazením vnitřních stran předloktí. A tak se zrodila patentovaná technologie KJUS AC Vent™.

Když se snoubí věda s řemeslem

Po utřídění všech vědeckých poznatků nám zbýval poslední díl skládačky, zasazení odvětrání AC Vent™ do lyžařské bundy. Jako nejlepší varianta na otevírání/zavíraní různými typy rukavic jednou rukou se nám osvědčily zipy. Vnitřní strana předloktí tak po osmi letech vývoje dostala svoji finální podobu.
AC Vent™ je nyní dostupný na všech nových modelech bund KJUS. Proto můžete mít svoji teplotu neustále pod kontrolou. Nyní budete trávit méně času převlékáním a úpravou oblečení, aby vám nebylo moc horko nebo zima, a budete tak mít víc času a energie na lyžování. To vše díky KJUS AC Vent™.