Pokud jste náruživý lyžař a své nasazení budete brát na sjezdovce nebo mimo ni opravdu vážně, rozhodně se zapotíte, proto byste měli zvolit jiné funkční prádlo než ti, kdo se naopak rozhodnout užít si pobyt na čerstvém vzduchu spíš pohodově.

Švédská značka funkčního oblečení CRAFT dnes nabízí 11 různých řad funkčního prádla. Každá má jiné určení, odlišné vlastnosti a parametry. S výběrem toho správného funkčního prádla Vám pomůže jednoduchý selektor, pomocí kterého zvolíte to správné prádlo pro Vás a Vaši oblíbenou aktivitu.Správná volba pro milovníky zimních sportů

Sjezdaři, zimní cyklisté, skialpinisté i zimomřivci řada prádla Warm Intensity je zrozeno přímo pro vás. Kombinace polyesterových a polyamidových vláken zajistí optimální termoregulaci, odvod potu a odolnost. Technicky propracovaný ergonomický střih, střídání různých hustot pleteniny s bezešvými přechody a efektní sportovní design dovrší celkový komfort.


Pokud jsou pro vás parametry funkčnost a design stejně důležité, pak je pro Vás řada Fuseknit Comort Blocked ideální volbou. Stylové funkční prádlo, v němž uděláte parádu i po lyžovačce v Apré ski baru, je navíc neobyčejně pohodlné díky kombinaci bezešvého torza s ergonomicky uzpůsobenými švy. Funguje stejně dobře samostatně v mírně chladných podmínkách jako podvlékací vrstva v chladnějším počasí.


Pro výkonnostní sportovce, kteří vyžadují vysokou úroveň funkčnosti při intenzivních aktivitách v mírných až chladných podmínkách, byla vyvinuta řada Active Intensity. Bezešvé přechody mezi jednotlivými panely s různou hustotou pleteniny, rozdílný body mapping u dámské a pánské varianty reflektující odlišnou termoregulaci obou pohlaví, činí z této řady obzvlášť příjemné a pohodlné funkční prádlo. Za zmínku stojí rozhodně použití recyklovaného polyesteru, který tvoří většinu použitého materiálu.


Pro fanoušky merino vlny

To že značka CRAFT myslí také na fanoušky přírodních materiálů, deklaruje vysoce funkční řadou prádla Merino 240, která kombinuje přednosti merino vlny, jakými jsou výborná termoregulace, eliminace zápachu či tepelný komfort, zatímco použité umělé materiály zajistí vyšší pružnost a rychlejší odvod potu. Pokud sáhnete po tomto prádle, získáte ideální variantu pro outdoorové aktivity do chladnějších až mrazivějších podmínek. Pohodlný střih nabízí možnost použití jako 2.


Kompletní kolekci funkčního prádla značky CRAFT najdete na

craft.vavrys.cz