Tuto poněkud vágní informaci je ale třeba náležitě doplnit. Skicentrum Eden je rájem pro ty, kdo milují sjezdové lyžování a při nakupování se jen neradi nechávají rozptylovat zdánlivě podobnými tématy, jako je třeba běžkování nebo snowboarding. Nic z toho v Edenu nenajdete, protože kdo za nákupem přichází sem, ví naprosto jasně, co chce a po čem naopak netouží. Nechce běžky ani levnou větrovku, netouží po ničem z toho, co je k mání jen o pár desítek metrů vedle, v Nákupním centru Eden. Chce kvalitu. Ve Skicentru Eden pak rádi nakupují zejména ti lyžaři, kteří se v tomto smyslu občas třeba i trochu rozmazlují.

Lyžaři sobě

Za Skicentrem Eden, jeho nabídkou a také prostředím, v němž můžeme nakupovat, dnes stojí téměř rodinný tým lidí kolem Ivo Šmída, lyžaře a sportovce, původně z Hradce Králové. Tam chodil jako student dědovi pomáhat do lyžařského obchodu. Lyžování vždycky miloval a miluje ho dodnes, vlastně ho na FTVS UK i vystudoval. Od té doby už napadalo a roztálo dost sněhu, takže dnes je Ivo Šmíd vedle prodejny v pražském Edenu odpovědný také za distribuci hned několika značek lyžařského vybavení. Patří mezi ně Blossom, Vist, závodní oblečení Vitalini, ale třeba i luxusní helmy Kask či brýle a helmy Neon. „Jsme taková malá rodina nadšených lyžařů. Všichni máme rádi to, co děláme. Snažíme se, aby se zákazník u nás cítil jako doma, případně jako u nás doma.“

Víme, co prodáváme

Ivo Šmíd má s obchodem zkušenosti i v mnoha odlišných oblastech. I proto dnes může říct, že lyžování je těžký byznys. „Kdo chce rychle vydělat, měl by se ohlédnout po jiném podnikání. Lyžování nemůžete dělat kvůli penězům, musíte to milovat.“ Kdo lyžování opravdu miluje, váže na sebe logicky lidi, co to mají podobně. Takovým lidem je pak třeba nabídnout to nejlepší vybavení a oblečení. Nespokojí se s kompromisem. „Většině lidí možná stačí lyže z obchodního centra, nic proti tomu. Když je hlavním kritériem cena, nakupujte v obchoďáku. U nás ale žádné levné nebo třeba průměrné zboží nenajdete, my ho prodávat nechceme,“ předesílá na rovinu Ivo Šmíd. Co se týče lyží, postupem času se nabídka Skicentra Eden celkem jasně vyprofilovala a dnes tu můžete vybírat pouze ze dvou špičkových italských značek: Blossom a Vist. „Ty lyže jsou fantastické a mají naši maximální důvěru. My všichni, kdo v Edenu lyže prodáváme, jsme navštívili fabriku, kde se tyhle nádhery vyrábějí, všechny jsme si otestovali a já jsem měl tu čest si své lyže dokonce vyrobit. Neskutečný zážitek!“ říká Ivo.

Než koupíte, testujte, po nákupu servisujte

Vist ani Blossom nejsou zrovna levné lyže, pod dvacet tisíc je nekoupíte. Kvalita prostě něco stojí. Ale na druhou stranu, pokud tyto značky ještě neznáte, v Edenu v žádném případě nemusíte kupovat zajíce v pytli. Lyže si ve zdejším testcentru můžete vyzkoušet a Ivo Šmíd to také vřele doporučuje. Nabízí v tomto ohledu dokonce servis, jaký asi v jiném obchodě nenajdete – za individuálně domluvených podmínek se můžete stát de facto stálým zákazníkem testcentra a půjčit si vždy takové lyže, jaké se vám právě hodí. Na podzimní ledovec třeba obřačku a na jaře, nebo až bude hodně sněhu, si pak možná zamluvíte něco širšího. Koupíte? Nekoupíte? Je to na vás. Každopádně takto vypadá servis určený skutečně náročným zákazníkům.

Pokud vám snad takový vztah s lyžařským obchodem připadá až příliš zavazující, není problém vyjet na některou z testovacích akcí pořádaných buď ve Špindlerově Mlýně, nebo v rakouském Söldenu. Lyže potom můžete střídat přímo pod sjezdovkou a na kopci se o nich od personálu Skicentra Eden dozvíte i něco víc. „Každý zákazník vybírá lyže s určitou představou, na kopci však nejsnáze zjistí, zda mu lyže sedí a splňuje jeho požadavky v daných podmínkách. Máme zkušenosti. Díky tomu, že jsme takto při testování obsloužili více než 2 000 zákazníků přímo na kopci, jsme schopni velmi přesně poradit každému, kdo má zájem, i v obchodě, a na kopci ještě lépe,“ glosuje téma Tadeáš Kárník, který je specialistou na lyže a organizátorem všech testů Blossom a Vist.

V Edenu vám nabídnou také skvělý servis vašich miláčků, bez něho totiž není kvalitní svezení. Úpravu a opravu vašich lyží tu už desátým rokem zajišťuje servisní technik Petr, za nímž se vrací spousta výkonnostních lyžařů, ale i hobíků. On přesně ví, jak kterou lyži upravit, proto dostane každá, co si zaslouží. Vy pak jistě oceníte, až vyzkoušíte lyži nabroušenou na míru. Není totiž servis jako servis! O kvalitní výběr bot a fitting se v Edenu stará Vítek, který s vámi pečlivě, dle vašich parametrů a potřeb vybere lyžáky, které vám sednou a v případě potřeby upraví, aby padly jak ulité. „Boty jsou přece základ a mnoho lyžařů na sjezdovkách zbytečně trpí, protože výběr svých bot podcenili,“ říká.

Luxusní móda, odpovídající prostředí

Za lyžařským oblečením ale musíte do obchodu. A v takovém případě je nutné zařídit, aby byla návštěva co nejpříjemnější. Prostředí Skicentra Eden odpovídá značkám, které obchod prodává, v nabídce je výhradně kvalitní oblečení vyšší cenové kategorie od značek Vist, Toni Sailer, Capranea nebo J. Lindeberg. Je tu příjemně, na přání dostanete dobrou kávu nebo drink, a to se to hned jinak vybírá. Manželka, anebo také manžel, se zatím usadí v pohodlné sedací soupravě a hodnotí, co vám nejvíc sluší. Ženám, které se na lyže nechtějí oblékat stejně jako drtivá většina ostatních lyžařek, ale touží na sjezdovkách zaujmout, umí Skicentrum Eden udělat hodně radosti. Jako jediný obchod v Praze například prodává luxusní značku Goldbergh. O něco levnější, ale stále hodně stylovou alternativou potom může být třeba francouzský Poivre Blanc. Tato značka se do srdcí žen dostala mimo jiné i prostřednictvím bezkonkurenčně kvalitního oblečení pro děti.

Na dámách, Alici, Janě a Markétě, které se vám budou věnovat při výběru oblečení, na první pohled poznáte zápal pro věc. Je radost setkat se s nimi jak v obchodě, tak na kopci. Vždy jim to bude slušet a vám pak také!

Nejen u stálých zákazníků si získala oblibu občasná večerní setkání ve Skicentru Eden. Kdo nemá čas nakupovat přes den, může těchto akcí využít, a dokonce nakoupit i s nějakou tou slevou. Nakonec večer se v Edenu potkávají především ti, kdo už sem cestu znají. Ale nemusíte vždycky nakupovat, zastavte se třeba jen na drink a poraďte se s lidmi, kteří si také potrpí na kvalitu, kam letos vyrazit na dovolenou, jakou si vybrat helmu nebo která značka oblečení je teď na alpských sjezdovkách nejvíce in.


Skicentrum Eden
Vladivostocká 4, 100 00 Praha 10
+420 601 576 783
+420 722 657 141
obchod@skicentrumeden.cz

Otevírací doba
Po–pá: 10–19 hod
So: 9–15 hod
Ne: 14–19 hod