I druhá kniha je luxusní kousek a pořídit se dá i v setu s prvním dílem. Lyžařský nadšenec a cestovatel Jimmy Petterson v ní volně navazuje na první vydání stejně pojmenovaného titulu. Opět je to soubor příběhů a fotografií ze všelijakých, zejména exotických lyžařských zemí.

Obří kniha formátu 250 x 350 mm přináší zprávy ze šesti kontinentů a 44 zemí, například z Řecka, Ománu, Ugandy, Ázerbájdžánu, Severní Koreji, Mongolska nebo Antarktidy. Jimmy je čtenářům SNOW dobře známý, jeho články se objevují pravidelně u konce časopisu v rubrice On the road a více než dvacítku jeho zkrácených článků najdete i na SNOW.cz. Publikaci, která poslouží jako exkluzivní dárek všem nadšeným lyžařům, lze zakoupit na www.skiingaroundtheworldbook.com.

Přečtěte si články Jimmyho Pettersona z exotických lyžařských oblastí, které vyšly v časopise SNOW!Jimmy Petterson, původně Američan, kdysi dlouho žijící ve Švédsku a nyní usídlený v Rakousku, je duší kočovník stále putující po světě – a to zejména s lyžemi! Přestože vystudoval historii a učitelství (University of Southern California), k velkému zklamání svého otce se oddal lyžování. Jimmy zvládl během posledních 46 zim lyžovat na všech sedmi kontinentech, v 75 zemích světa a ve více než 600 lyžařských střediscích.Ukázky z nové knihy Skiing around the world II