Máte lyže?

A mohli bychom je vidět?

Ve chvíli, kdy kupujete lyže, chcete si je pořádně prohlédnout. Jenomže vidět barvu nebo si pročíst všechny parametry, to už dnes většině lidí nestačí. Šance, že narazíme na vyloženě špatné lyže (a že je na první pohled nepoznáme) je sice v dnešní době hodně malá, na druhou stranu pro nás obrovská nabídka na trhu znamená kromě svobody výběru také velké dilema. I díky tomu si chce své nové lyže velká část z nás „osahat“ a nejlépe vyzkoušet přímo na svahu.

A vůbec nezáleží na tom, jestli jste rekreační lyžař, který na svahy vyrazí párkrát za sezonu a chce si pobyt na horách hlavně užít, nebo fajnšmekr, který ze sjezdovky nesleze od prvního mrazu do Velikonoc. V nabídce na testování totiž dnes už zdaleka nebývají jen profesionální kousky za desítky tisíc korun, vyzkoušet si v pohodě můžete lyže od základní třídy, které jsou vhodné pro začátečníky i pro rekreační lyžaře, až po ty nejvyšší modely. Rozhodně se tak nemusíte stydět přijít do testovacího centra ani jako lyžař-laik, který toho o svých požadavcích vlastně ani moc neví. Od toho jsou v největším specializovaném testovacím centru Blizzard v Česku (Wiki ve Slatiňanech) odborníci, aby vám poradili a našli pro vás ty nejvhodnější kousky.


Jak na to?

Lyže jsou zpravidla investice na několik let a nikdo z nás si nechce koupit pověstného zajíce v pytli. Důležité je najít vhodný model – což je především úkolem odborníků v testovacím centru – a následně lyže dobře projet – což už neudělá nikdo jiný než vy sami.

Důležitá je proto osobní schůzka, na které s vámi specialisté v testovacím centru projdou vaše nároky, pobaví se o vaší lyžařské úrovni a očekáváních, které na lyže máte. Do Wiki ve Slatiňanech – největšího testovacího centra Blizzard u nás – se snadno dovoláte na čísle +420 602 175 100, případně e-mailem na info@wiki.cz (z centra vám vždy zavolají zpět a domluví s vámi vaši návštěvu) nebo jednoduše prostřednictvím krátkého formuláře přímo na webu www.wiki.cz. Zastavit se samozřejmě můžete i přímo na prodejně na adrese Škrovád 73 ve Slatiňanech na Chrudimsku, kde mají k dispozici přes sedmdesát párů letošních modelů lyží Blizzard ve všech délkách.

Společně s personálem vyberete vhodné lyže, které si můžete půjčit na jeden nebo více dnů. Není tak problém vyrazit na svah na jedno dopoledne či odpoledne, abyste se ujistili, že vám vybrané lyže opravdu „sednou“, ani vyjet s lyžemi na víkend nebo dokonce na celý týden (zapůjčit si lyže na testování je možné i na delší výjezdy). Můžete si být jistí, že před tím, než si je odvezete, lyže projdou kompletním pečlivým servisem a seřízením vázání na vaši výšku a váhu, a to i v případě, kdy byly půjčeny třeba jen den před vámi. Personál ve Wiki jim dá vždy přesně to, co je potřeba. Úplně stejně, jako by šlo o jejich vlastní.

Důležité je připomenout, že testovací lyže nemusí sloužit jen jako utvrzení před samotným nákupem. Jejich zapůjčení je vhodnou variantou i pro ty, kteří si chtějí každý rok užít svahy na nových lyžích z aktuální kolekce, ke kterým navíc v testovacím centru dostanou kompletní servis, o který se nemusejí sami starat.

--

Wiki ve Slatiňanech je největší specializované testovací centrum lyží značky Blizzard v ČR. Jako rodinná firma funguje už od roku 1993 a všechny páry lyží – kterých je pro sezonu 2019/20 k dispozici více než sedmdesát – tady projdou kompletním servisem a seřízením pro konkrétního zákazníka. Kromě samotných lyží je na prodejně k dispozici i další vybavení, jako jsou lyžařské boty (včetně služby bootfittingu), helmy, brýle, nástroje pro servis a další. Otevřeno tu mají 7 dní v týdnu do 19h, takže návštěvu v klidu stihnete třeba i po práci.

VÍCE O TESTOVACÍM CENTRU WIKI NAJDETE ZDE

Co boty a další vybavení?

Kromě lyží a snowboardů najdete ve Wiki samozřejmě i další nezbytné vybavení, mezi kterým nechybí lyžařské brýle, helmy, chrániče, hůlky nebo sjezdové boty. A vzhledem k tomu, že lyžařská bota je pro dobrý pocit z lyžování stejně důležitá jako samotné lyže (většina z nás si z dětství asi pamatuje na tlačící boty, které nám z pobytu na svahu dělaly peklo), nabízí Wiki odbornou asistenci při výběru lyžařských bot včetně tzv. bootfittingu, tedy přesného přizpůsobení boty stavbě vaší nohy.

Co všechno lze v rámci bootfittingu upravit?
Zbrousit nebo vytáhnout skelet boty: Pokud vás bota tlačí, lze dané místo rozšířit a poskytnout tak noze více prostoru.

Tepelně upravit vnitřní botičku: Drobné problémy, především v oblasti kotníků, lze řešit tepelným vytvarováním vnitřních botiček.

Výměna stélky: Změříme vaši nohu a vybereme stélku, která podpoří vaši klenbu a ze které vás nebudou bolet nohy.

VÍCE O TVAROVÁNÍ BOT NA MÍRU NAJDETE ZDE

WIKI Slatiňany obchod

Kolik za to dám?

Cena lyží se počítá za den a klesá spolu s tím, na jak dlouho si své testovací kousky půjčujete. Liší se i podle třídy, kterou si vyberete. Lyže pro začátečníky nebo rekreační lyžaře jsou přirozeně levnější než lyže určené pro zkušené sportovce. U lyží střední nebo sportovní třídy začínají ceny už na 170, resp. 190 korunách na den.

Typ lyží Půjčení na 1 den Půjčení na 2 dny Půjčení na 3 a více dnů
Carvingové lyže – základní třída 240,- 170,- 130,-
Carvingové lyže – střední třída 300,- 250,- 170,-
Carvingové lyže – sportovní třída 370,- 300,- 190,-
Carvingové lyže – závodní třída 450,- 350,- 240,-
  • Ceny půjčovného jsou uvedeny za den. Aktuální ceny najdete vždy na wiki.cz

Jaké modely půjdou letos na dračku?

Wiki je specializovaným testovacím centrem značky Blizzard v ČR a v sezoně 2019/20 disponuje více než sedmdesáti páry lyží z aktuální kolekce ve všech délkách. Vybrat si tak můžete lyže, které budou přesně odpovídat vaší postavě i vašim lyžařským dovednostem. Podívejte se, jaké lyže vynikají v letošní kolekci.

BLIZZARD QUATTRO RS 70
Top lyže pro sportovní lyžaře určená pro velmi vysokou rychlost. 70 % upravený terén, 30 % neupravený. Výborná krosová lyže na celodenní lyžování.

Dřevěná závodní sendvičová konstrukce; integrovaný full suspension; dvojité titanové a karbonové zesílení; Quattro technologie; C-Spine technologie; C-Armor 2,0; GripWalk; DuraTec; 100% side wall. Doporučená délka -5 až -15 cm vzhledem k výšce postavy.

Blizzad Quattro RS 70

BLIZZARD QUATTRO RS 76
Lyže určené pro sportovní lyžaře pro velmi vysoké rychlosti. 70 % upravený terén, 30 % neupravený. Širší lyže z řady Quattro RS vyniká, jak na manžestru, tak v odpoledním rozbředlém sněhu.

Dřevěná závodní sendvičová konstrukce; integrovaný full suspension; dvojité titanové a karbonové zesílení; Quattro technologie; C-Spine technologie; C-Armor 2,0; GripWalk; DuraTec; 100% side wall. Doporučená délka -5 až -15 cm vzhledem k výšce postavy.

Blizzard Quattro RS 76

BLIZZARD FIREBIRD WRC
Lyže určené pro lyžařské fajnšmekry, kteří se rádi svezou v dlouhém oblouku při vysoké rychlosti. 90 % upravená sjezdovka, 10 % neupravený. Dřevěná závodní sendvičová konstrukce, doporučená délka +10 až -10 cm vzhledem k výšce postavy.

Blizzard Firebird WRC

BLIZZARD FIREBIRD HRC
Novinka letošní zimy, sportovní lyže s rádiusem mezi WRC a SRC. Lyže určená pro agresivního lyžaře na celodenní lyžování. 70 % upravený terén, 30 % neupravený.

Dřevěná závodní sendvičová konstrukce; dvojité titanové zesílení; C-Spine; C-Armor; GripWalk; DuraTec; 100% side wall; Tip Profile. Doporučená délka -5 až -15 cm vzhledem k výšce postavy.

Blizzard Firebird HRC

BLIZZARD FIREBIRD SRC
Slalomka na upravený tvrdý povrch. 90 % upravený terén, 10 % neupravený. Dřevěná závodní sendvičová konstrukce, dvojité titanové zesílení. Doporučená délka -5 až -15 cm vzhledem k výšce postavy.

Blizzard Firebird SRC

BLIZZARD ALIGHT 7.2 CA
Dámské lyže pro výkonnostní sportovní lyžařky pro střední až vysokou rychlost. 70 % upravený terén, 30 % neupravený. Perfektně točivá, sportovní lyže vyztužená karbonem pro lepší stabilitu ve vyšších rychlostech. Doporučená délka -5 až -15 cm vzhledem k výšce postavy.

Blizzard Alight 7.2 CA

KOMPLETNÍ SEZNAM LYŽÍ NAJDETE ZDE

Celosezónní půjčovné aneb „operák“ na lyže pro děti i dospělé

Máte otestováno a vybráno? Gratulujeme! Ani v této chvíli si ale lyže nemusíte rovnou kupovat. Vždyť je dost dobře možné, že se vaše nároky a potřeby během jediné sezony změní a vy budete za rok stát před otázkou, jestli znovu investovat do nových lyží. Ve chvíli, kdy to máte na svahy opravdu blízko nebo plánujete během zimy několik pobytů na horách, zkrátka když se vám nevyplatí půjčovat si lyže na krátkou dobu, bude se vám ve Wiki hodit možnost celosezonní zápůjčky.

Jak to funguje? Podobně jako u testování – nejdřív si společně sedneme a vybereme pro vás ten nejvhodnější typ lyží (jestli jste si nějaké předem otestovali, tím lépe). Vy následně složíte plnou cenu, za kterou se vybrané lyže aktuálně prodávají, z čehož třetinu tvoří půjčovné a dvě třetiny vratná kauce. Lyže si pak bez omezení užíváte celou sezonu, v našem případě zpravidla do 31. března. Vyhovují vám a chcete si je nechat? Pak nemusíte nic řešit, protože máte „předplaceno“. Chcete je vrátit a příští sezonu vyzkoušet nové? Není problém, kauce putuje zpátky k vám a na podzim se budeme třeba těšit na další návštěvu.

Celosezónní vypůjčení je skvělým řešením i pro děti, které vám během jednoho roku z lyží beztak vyrostou (a s koupí nového setu se pak jen výjimečně dostanete pod 4 500 korun). Půjčit svým ratolestem můžete nejen špičkově připravené (nabroušené a navoskované) lyže nebo snowboard, ale i kompletní výbavu. Ceny přitom u lyží začínají na 1 050 Kč za sezonu, u snowboardů pak na 1 350 Kč za sezonu.

VÍCE O PŮJČENÍ NA CELOU SEZÓNU NAJDETE ZDE