Kam letadlem na hory?

Ne vždy je na našich horách dostatek sněhu a optimální podmínky. Stejně tak některým lyžařům české kopce už nestačí. Pak nezbývá, než se vydat za hranice – nejlépe do Alp. Mezi nejoblíbenější země, kam letět za sněhem, patří Rakousko, Itálie a Francie.

Letiště v Rakousku

Chcete si užít lyžovačku v Rakousku? Cílovým letištěm by měl být Salzburk, druhé největší letiště v Rakousku.

Italská zimní střediska

Cílem vaší lyžařské výpravy bude Itálie? Kupte si letenku do Turína nebo Milána. K jezeru Grada se odtud dostane bez problémů, nejlépe autobusem nebo vlakem.

Francouzské Alpy

Za necelé dvě hodiny můžete přistát na letišti Lyon Saint Exupery. Počítejte ale s přestupem v Paříži.

Má cesta letadlem na hory nějaké záludnosti?

Všechno má svá pro a proti. V případě cestování na hory letadlem to je v zavazadle. Lyžařská výbava je totiž brána jako nadměrné zavazadlo, a tak má jejich přeprava zvláštní podmínky.

Většina leteckých společností nemá s přepravou lyží a snowboardu problém, počítejte ale s tím, že si za to připlatíte. Někteří lidé to řeší tak, že si lyžařskou výbavu půjčí na místě. Kdo ale nedá bez své výbavy ani ránu a té cizí nedůvěřuje, ten se na pobíhání po letišti s lyžemi na ramenou musí připravit.

Více se dočtete v článku Jak zabalit lyže nebo snowboard do letadla?

Náš tip: Plánujete si na hory zaletět? Hlídejte si růžné akce leteckých společností, které často nabízí zajímavé akční slevy na dopravu sportovního vybavení.

Jak to mají s přepravou lyží jednotlivé společnosti?

Nejlepší způsob, jak si ověřit, na co máte nárok a kolik budete pravděpodobně připlácet, je zavolat přímo na infolinku společnosti, se kterou poletíte. Každopádně každá společnost to má nastavené trochu jinak.

Ryanair

Už při rezervaci letenky si můžete přiobjednat přepravu sportovního vybavení s maximální hmotností 20 kg.

Easy Jet

Letenka na hory není nijak drahá, počítejte ale s příplatkem pár stovek za přepravu lyží. Easyjet vás dopraví do Milána, Ženevy, Gstaadu, Chamonix i Morzine.

Swiss Air

Přeprava sportovního zavazadla je v ceně letenky, pokud tím nepřekročíte počet zavazadel a váhový limit.