Každý detail u bund i kalhot řeší Helly Hansen s profesionály, kteří se den co den pohybují v horách. Typy a množství kapes, zipy, úpravy kapuce, drobné detaily, ale i barvy a styly. Tým vývojářů ale spolupracuje i s dalšími subjekty specializovanými na užitý design a inovace napříč obory. Z mnoha prototypů se nakonec vyberou ty nejlepší – tak vznikají sady orientované na cílového zákazníka. U Helly Hansen je už dnes standardem, že každý model je k dispozici v pánské i dámské verzi a je koncipován tak, aby vydržel i pro další zimní sezóny – nejen plně funkční, ale designově způsobilý a moderní.

Odin Mountain 3L Shell

Bunda Odin Mountain 3L Shell používá novou mikroporézní membránu a trvanlivou svrchní tkaninu s impregnací C6 DWR. Tento systém funguje stejně dobře při nízkých teplotách i v teplejším počasí. Oděv tak zvládne udržet tepelný komfort při jakémkoli sportovním režimu a ve všech vnějších podmínkách. Bundy v pánské i dámské variantě mají novou konstrukci sněhového límce, jež umožňuje jeho přesné nastavení i snadné odejmutí. K setu náleží zvýšené kalhoty Odin Mountain 3L Shell Bibs vyrobené ze stejného materiálu doplněného strategicky umístěnými strečovými díly kvůli maximálnímu rozsahu pohybů. Dlouhé boční zipy umožňují efektivní ventilaci, kapsy na stehnech reflektují potřebu rychlé a komfortní práce s lavinovým vyhledávačem. Pánská i dámská varianta kalhot se pak liší nejen střihově, ale i umístěním jednotlivých prvků tak, aby to tomu kterému pohlaví maximálně vyhovovalo.

Mezi novinky kolekce Odin patří i pánská bunda a kalhoty Odin Mountain Hybrid Softshell. Nabízejí hybridní konstrukci z nepromokavých a prodyšných, zároveň ze čtyřcestných vysoce strečových materiálů tak, aby se s člověkem „pohybovaly“. Pochopitelně i ony poskytují veškeré specifické funkce pro backcountry, třeba kapuci přes přilbu, kapsy kompatibilní s popruhy batohu či reflektory RECCO.

LIFALOFT™ – nové možnosti zateplení

Technologii LIFALOFT™ představil Helly Hansen již loni. Je schopna zachovat luxus tepla bez velkého objemu izolačního materiálu, její aplikace se tak přirozeně rozšiřuje na další skupiny uživatelů – i do oblastí, kde se doposud používaly výhradně nezateplené oděvy. Právě kolekce Ullr značky Helly Hansen přináší unikátní kombinaci lehkého zateplení materiálem LIFALOFT™ do vysoce technických oděvů pro freeridové lyžaře. Například dámskou bundu W Whitewall. Ta má delší siluetu a nese veškeré další funkční prvky nezbytné pro nejnáročnější horské podmínky: například kapsu pro lavinový přístroj, reflexní detaily či vychytávku Life Pocket™, speciální kapsu, která prodlužuje funkčnost mobilního telefonu tím, že jej udržuje v teple. 80g izolace LIFALOFT™ se na vzhledu takřka nepromítne, dává bundě štíhlý vzhled, přičemž ale udržuje teplo. Shodný koncept nabízí i pánská bunda Straightline LIFALOFT™.

K sehnání také v nových HH prodejnách Westfield Chodov a Aupark Bratislava!

www.hellyhansen.com