Nová generace bot Backland

Již před několika lety byla představena kolekce lyží, bot a doplňků Atomic Backland určená pro výkonnostní i rekreační skitouring. Letos přichází na trh nová generace touringových bot Backland, která se pyšní hned několika novinkami. Mezi ty zásadní patří nová konstrukce Prolite, která šetří hmotnost, ale přitom díky vyztužení skeletu v klíčových zónách zachovává všechny parametry tuhosti potřebné pro plnohodnotný sjezd. Zaujme i nový BOA Fit System, který nahrazuje obvyklé nártové přezky a poskytuje přesné a komfortní uchycení nártu, zároveň stejnoměrně stáhne celou nohu.

Finální kvalitu komfortu pak završuje technologie Memory Fit, tedy možnost tvarovat nejen vnitřní botičku, ale i skelet! Podobnou možnost u konkurenčních modelů nenajdete. Výsledkem jsou touringové boty, které jsou maximálně pohodlné i lyžařům s abnormálním tvarem chodidla. Přitom jsou nekompromisní při sjezdu, zároveň ale ohebné a lehké při výstupu tak, až dávají zapomenout na to, že šlapete v lyžákách.

Lyže Backland 85

Backland 85 jsou nejprodávanějšími lyžemi Atomic určenými pro skitouring. A není to náhoda. Pro jejich nízkou hmotnost, univerzální šířku a vynikající jízdní vlastnosti si je často vybírají i horští vůdci. Lehké dřevěné jádro je vyztuženo karbonem, který dává lyžím perfektní držení i na tvrdším povrchu. Surfování v hlubokém sněhu zase zajišťuje unikátní technologie HRZN, která rozšiřuje plochu špičky o 10 % oproti běžným konstrukčním řešením.

Ideální kombinace pro vaše dobrodružství?

V kolekci Backland najdete vždy ideální kombinaci pro výkonnostní, freeride nebo jen rekreační skitouring. S lyžemi Backland 85 se nabízí lehké bezpečnostní vázání Backland Tour, stoupací pásy Hybrid 85, nové boty Backland Carbon nebo přilba Count XTD spolu s brýlemi Count 360 HD. V nabídce najdete i teleskopické hole SQS a batoh pro jednodenní túry Backland 22. Pro něžné pohlaví jsou pak připraveny speciální dámské modely Backland 85 W a boty Backland Pro W.