Silvestrovské lyžování na pětině sjezdovek v Česku

Lyžařské areály v Česku už dokázaly zprovoznit pětinu sjezdovek. To je vzhledem k zatím nepříznivému počasí solidní výkon, ovšem bohužel nedostatečný vzhledem k poptávce. Zhruba třicet areálů má otevřenou jednu centrální sjezdovku, mnohdy v omezené šíři. Dalších dvacet areálů poskytuje lyžařům rozmanitost více tratí. Nejvíce si zalyžujete se superskipasem Skiresortu Černá hora - Pec (aktuálně přes 20 km otevřených sjezdovek, nutno přejíždět skibusem). V tuto dobu ovšem na hory vyráží mnoho lidí, a tak jsou bohužel sjezdovky zpravidla značně přelidněné.


Pětina sjezdovek v Česku je v provozu, další mají šanci při ochlazení koncem roku


Deset českých areálů s nejvíce otevřenými sjezdovkami


Poprašek čersvého sněhu zaznamenali o Vánocích na Dolní Moravě, ráno bývá sjezdovka dobře upravena (reportér radez)


Tři lanovky včetně zcela nové moderní Dámské jsou v provozu na Klínovci, sjezdovky jsou ale silně zahuštěné (reportér Milka)


Na Bukové hoře snad nyní dosněží zelená místa, zato však dosud nebyla tak přelidněná (reportér radez)


Ve Špindlerově Mlýně na Medvědíně jezdí sjezdovky Machytka a červená 12a, díky sněžení je zde aspoň horská atmosféra (reportér sejk68)


Deštné v Orlických horách hlásí otevřenou modrou sjezdovku a ráno slušné sněhové podmínky (reportér jenda0007)

Sněhobílý Nový rok v Alpách

Alpy díky své nadmořské výšce zužitkovaly srážky, které u nás propršely, lépe, tedy převážně sněhově, výrazně se zlepšila situace i na severu rakouských Alp, kde byl před Vánoci velmi omezený provoz. Většina sjezdovek v Rakousku, Itálii i Švýcarsku je již otevřena.

V posledních dnech také padaly laviny z čerstvého sněhu - aktuálně je na většině území Alp vyhlášen třetí, tedy tzv. značný stupeň nebezpečí, při kterém se odehrává nejvíce lavinových nehod.

Po celý silvestrovský týden se v Alpách očekává příjemné zimní a slunečné počasí.


Garmisch-Partenkirchen byl trochu mimo hlavní sněhový pás Alp, ale i tak zde byl před Vánoci dostatek sněhu pro rodinné lyžování (reportér doum25)


Kaprun těží ze sněhové jistoty svého ledovce pod Kitzsteinhornem, aktuálně je v provozu i níže položený Maiskogel (reportér rob64)


Webkamera Schladming - Reiteralm


Webkamera Ischgl - Idalp


Webkamera Kronplatz


Webkamera Val di Fassa


Mapa aktuální sněhové situace v Alpách