Nutno podotknout, že testovací akce jsou obecně ideální příležitostí pro výběr lyží. Kde jinde přeci vybírat než přímo na sjezdovce. Konkrétně u Satrapa ski můžete navštívit každou sezónu zhruba 4 testovačky i v českých ski areálech. Českou testovací tour zahajují vždy na Monínci, kde se zasněžuje i v plusových teplotách a můžete tak testovat už na začátku prosince. Další akce od Satrapa ski pak bývají často na Aldrově ve Vítkovicích.

Jako velké plus lze vnímat především personál, který se o vás u Satrapa ski postará. Po úvodní registraci vás slečny pošlou k profíkům, kteří znají „lušťovky“ jako své boty. Ti vás vyzpovídají, aby vám zúžili výběr na několik vhodných modelů, a zároveň vám připraví i časový harmonogram testování jednotlivých lyží. Nemusíte se tedy bát, že by výběr lyží zůstal jen na vás. Veškeré dotazy a potřeby zde můžete pečlivě konzultovat.


Na takovéto akci na vás čeká zhruba přes 100 párů lyží k vyzkoušení. V Satrapa ski zároveň nabízejí možnost prokonzultovat vhodné lyže předem a nechat si vytvořit harmonogram testování ještě před akcí. Systém rezervací oceníte ale i zpětně, když potřebujete po nějaké době zjistit, v jaký den a v kolik hodin jste na kterých lyžích jezdili. A pokud najdete během testování váš vysněný pár lyží, můžete si ho většinou zakoupit přímo na akci.

Pokud ale nechcete testovat jen o víkendu a rádi byste si rovnou užili lyžování o něco déle, může pro vás být zajímavé především zmíněné testování v Söldenu, u kterého se jedná o letošní novinku s trochu odlišným konceptem. Cílem této akce je kromě testování užít si také společnou dávku horské zábavy a pohody. Akce je pojmuta jako několikadenní lyžařský pobyt, v jehož ceně máte i ubytování, skipass, wellness a případně i polopenzi. Samozřejmostí je pak testovací program včetně lyžařských přednášek.

Ať už si tedy chcete vybrat lyže přímo na svahu v českých ski areálech nebo si užít několikadenní testování i s pobytem, testovací akce od Satrapa ski mohou být určitě vhodnou volbou.