Snowpark je obsluhován dvěma kotvami, přičemž u každé se nachází jedna jeho část. První, menší část určená pro začátečníky, je tvořena deseti raily a třemi malými skoky. Druhá, hlavní část, je pak tvořena dvěmi lajnami railů a dvěmi lajnami skoků. Snowpark tedy uspokojí celé spektrum freeskierů. Provoz v parku je dle sněhových podmínek od konce září či začátku října a trvá podle sněhových podmínek, většinou minimálně do půlky července.

Nový obrázek
Dachstein, foto: 59th

Prvotní účelem naší návštěvy bylo natočit několik kvalitních záběrů do připravovaného snímku z produkce 59TH. Dalším, neméně důležitým, potom bylo si prostě zajezdit a užít si pár dní na sněhu. Tady musím poděkovat místnímu Krakonošovi, že nám po všechny tři dny přichystal celkem slunečné a teplé počasí. Což sice mělo tu nevýhodu, že rozjezd na skoky byl velmi pomalý, ale my jsme přijeli především za jibbingem, takže spokojenost maximální. Stejně tak s úpravou parku. Park byl každý den ráno perfektně připraven, avšak slunce stihlo brzy udělat své.

Nový obrázek
Dachstein, foto: 59th

Proto jsme se vždy kolem druhé odpoledne spakovali a sjeli relaxovat dolů na "beach" poškádlit trampošku, molo a navázat družbu. Přímo v Ramsau se nachází areál s koupalištěm, trampolínami, hřištěm na beach a spoustou dalších atrakcí. Vstup je navíc od páté hodiny odpolední zdarma. Nutno podotknout, že se na Dachsteinu v jarních a letních měsících nachází vždy početná skupina lyžařů a snowboardistů z Čech a Slovenska, tudíž se o to jednodušeji tvoří velká parta, navíc pak na přelomu jara a léta nabízí obrovskou škálu možností vyžití po lyžování. Aktuální informace naleznete vždy na <a>www.derdachste­in.com.

Přivezli jsme pár fotek, abyste viděli, jak to na nejbližším ledovci vypadá, ale hlavně video, které najdete ke shlédnutí na <a onclick="return !window.open(this­.href) href=">www.fre­eskiing.cz. Na ty nejlepší záběry si ale počkejte na připravovaný film z produkce 59TH...

Nový obrázek
Dachstein, foto: 59th
Nový obrázek Nový obrázek
  Dachstein, foto: 59th
Nový obrázek